Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay: Hedef 5 milyon Alman ziyarteçi

11 Mart, 2010 | 16:31

ITB Berlin’in basın toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2010 yılında Alman pazarından yüzde 10 büyüme beklediklerini söyledi.

Ertuğrul Günay, 2010 yılında Almanya’dan Denizli ve Antakya gibi noktalara başlayacak direkt uçuşların kültür turizmini de canlandıracağını söyledi.

Turizmde fiyat- kalite dengesinin tüketici tercihlerini belirlemede çok önemli olduğunu belirten Ertuğrul Günay, “Fiyatları uygun ama hizmet kalitesini yüksek tutmak konusunda dikkatli olmalıyız. Çevreye duyarlılığı da ön planda tutmalıyız.” dedi.

Bakan Günay, FVW Editörü Klaus Hildebrandt’ın “Almanya’dan ne kadar turist bekliyorsunuz?’ sorusuna ise “2009 yılında 4.5 milyon Alman Türkiye’ye geldi. 2010’da 5 milyonun üzerinde ziyaretçi bekliyoruz, yani yüzde 10’un üzerinde bir büyüme bekliyorum” diyerek cevap verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Günay, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Almanya, Ertuğrul Günay Almanya Berlin, Ertuğrul Günay Berlin Fuarı, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Turizm Fuarı,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
11 Mart, 2010

Alman Halkinin en fazla gitti
gi Ülke Ispanya,fakat Türkiye
bu sezon en sanslisi.Sebebi Yu
nanistanin durumu ve Ispanya
ninda durumunun ne olacagi he
nüz belli degil iyi degil.Tür
kiyedeki Turizm Isletmecilerin
in, 2010 Sezonlarini iyi gecir
ecekleri süphesis.Böyle bir fi
rsati degerlendirip hatalara
düsmemeleridir.Alman Turist sa
yisi 5-6 Milyon olmasi mümkün
dür.Türkiyeye ilk defa gelecek
Alman sayisindada artis olacak
gelenleri memnun edin.
IYI SEZONLAR–IYI TATILLER.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 11th, 2010 at 19:59 Ünal Özsen mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları