Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ertuğrul Günay:”Kaliteyi mutlaka yüksekte tutacağız”

05 Şubat, 2010 | 09:59

Ertuğrul Günay Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği tarafından düzenlenen ”Türk Turizminin Ekonomiye Katkıları’ ‘konulu çalışma yemeğine, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile bazı milletvekilleri ve sektör temsilcileri katıldı.

Ertuğrul Günay yaptığı konuşmada, dünyanın 2008 yılının sonunda bir umutsuzluk ve karamsarlık, ardından 2009 yılında bir ekonomik kriz yaşadığını söyledi. Yılın nasıl kapatılacağının ciddi bir tartışma konusu olduğunu, dünyada turizmde de ziyaretçi sayısı ve gelirde bir düşüş yaşandığını anlatan Günay, turizm geliri ve turist sayısı açısından dünyanın en iyi 10 ülkesi arasında yer alan Türkiye’nin ise yılı artıyla kapattığını söyledi.

Bakan Günay, bakanlık olarak yatırımcının önüne bir engel oluşturmak istemediklerini belirterek, ”Biz bürokratik bir duvar değiliz ama yatırımcıdan bazı taleplerimiz var. Tarihimizi özenle koruyacağız, doğamızı özenle koruyacağız, kaliteyi mutlaka yüksekte tutacağız” dedi.

Gelir itibarıyla bir gerileme yaşandığını dile getiren Bakan Günay, bunun da korkular boyutlarda olmadığını belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Haberleri, Ertuğrul Günay Turizm Açıklamaları, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Ekonomi Ertuğrul Günay, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları