Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erkekler seyahatte daha savurgan

22 Nisan, 2014 | 16:01

Tatil sezonu yaklaşırken pek çok kişi seyahatlerini planlamaya başladı. Yapılan araştırmalara göre Türklerin %55’i 2013’e kıyasla bu sene daha fazla seyahat etmeyi planlıyor.

2014 tatil planları yavaş yavaş belirlenirken, Türklerin 2013’te seyahate doyamadığı ortaya çıktı.

Skyscanner’ın 1000 kişi ile gerçekleştirdiği araştırmaya göre katılımcıların %55’i bu sene daha fazla tatile çıkmayı planlıyor. Katılımcıların %46’sı ise bu yıl iki kez seyahate çıkacaklarını belirtirken, üç kez seyahat edeceklerin çoğunluğunu 45-54 yaş grubu oluşturuyor. Katılımcıların çoğunluğu bu sene uzun seyahatlerden ziyade, kısa mesafe tatilleri ve hafta sonu kaçamakları yapacaklarını belirtiyor.

Erkekler seyahatte bütçeyi aşıyor

Araştırmaya göre erkeklerin %41’i seyahat için planladıkları bütçeye sadık kalırken, kadınlarda bu oran % 50’yi buluyor. Yine erkeklerin %40’ı seyahatte planladıklarından daha fazla harcadıklarını belirtiyor. Bu durum, kadınların seyahatte daha tutumlu, erkeklerin ise daha savurgan olduğuna işaret ediyor.

Yurtdışı için kesenin ağzını açtık

Katılımcıların verdiği yanıtlara göre, yurtdışına çıkmayı planlayan seyahatseverlerin %18’i seyahat için 5000 TL ayırıyor. Bu miktarı ise en çok 35-44 yaş arası seyahatseverlerin ayırabildiği ortaya çıkıyor. Yurtdışı seyahati için 3000 TL ve 2000 TL bütçe ayıran seyahatseverlerin oranı ise %12’de kalıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2014 tatil planları, Skyscanner, Skyscanner araştırmaları, Tatil Bölgeleri, tatil planlaması, tatil planları, Tatil sezonu, tatilde ne yapılır, tatile nereye gidilir, Yurtdışı seyahat, Yurtdışı seyahat planı, Yurtdışı Turları, Yurtiçi tatil,

Turizm Yorumları

 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları