Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erkan Can ve Güven Kıraç’ın Küba Turu!

08 Ocak, 2018 | 13:56

Bir belgesel yapımı nedeniyle Küba’ya giden iki oyuncu Erkan Can ve yakın arkadaşı Güven Kıraç ““Biz ‘devrim’i çok sevdik” ifadelerini kullandı. İkili Küba’ya ayak basar basmaz hissettiklerini “Huzur” olarak tanımladı.

Türk sinemasının iki ünlü ismi, Güven Kıraç ve Erkan Can, Latin Amerika‘nın tarih kokan ülkesi Küba‘ya iş ziyaretinde bulundu!

Sanatçı arkadaşı Güven Kıraç’la beraber yaptığı Küba Turu’nu Hürriyet Seyahat’e anlatan Erkan Can, yapımcıdan bu teklifi aldığında çok mutlu olduğunu ifade etti. Küba’ya ayak bastığında hissettiklerini “İlk gittiğimde hissettiğim şey huzur oldu” ifadeleriyle aktaran Can, Havana şehrinin bir film seti gibi olduğunu belirtti.

İşte iki ünlü ismin Hürriyet Seyahat’teki Küba izlenimlerini…

Suç oranının dünyada en az Küba’da olduğunu belirten Erkan Can, “Öyle bir kavram yok. Para kavramları yok ve herkes mutlu, herkes kültürlü, okumuş” dedi. Kentsel gelişimi “Sokakları labirent gibi yapılmış. Sebebi de yukarı doğru eğimli olan yerleşimden aşağı bakıldığında denizden ve aşağıdan gelenleri görebiliyor olmaları” sözleriyle ifade eden Can, kentte temizliğin en çok önem gösterilenlerden biri olduğunun altını çizdi.

Can: Castro Atatürk’ü örnek alıyor!

Geçmişte şeker kamışı için çalıştırılan kölelerin fotoğraflarını aktaran Can, “O yüzden Fidel Castro, ‘Bu kölecilerden, bu sömürücülerden, bu emperyal durumdan, emperyalistlerden ülkemi nasıl kurtarırım’ diyor, Atatürk’ü örnek alıyor ve böyle başlıyor her şey…

Che Guevara da ona yardıma geliyor Arjantin’den, doktor. Sonra sosyalizmi benimsiyorlar ve öyle devam ediyor. Günümüzde de hala öyle. Çok da mutlular” ifadelerini kullandı.

Küba’da, Nazım Hikmet Ran ve Mustafa Kemal Atatürk’ün büstlerini gördüklerini belirten Erkan Can, genel olarak sağlık ve özel olarak çocuk sağlığı hakkında Küba’nın çok gelişmiş olduğunu söyledi.

Can, çocuk sağlığı ile ilgili “Üç yaşına kadar bir çocuk hastalıktan ölürse, o aile doktorunun hayatı bitiyor. Üç yaşındaki çocuğun ölümü diye bir şey, kabul edilemez bir durum çünkü” ifadelerini kullandı.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Küba Turları sizi bekliyor.

“Polis sadece kanunun yetkisini kullanıyor”

Polislerin kanunlara uymak zorunda olduğunu belirten ünlü oyuncu Erkan Can, “Zaten orada polis vatandaşa sert davranıp, itip kakamıyor. Yetkisi yok bir kere. Sadece kanunların verdiği yetkiye dayanarak görevini uyguluyor” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk, che guevara, Erkan Can, Fidel Castro, Güven Kıraç, Havana, Küba, Küba Turu, Latin Amerika, Mustafa kemal Atatürk, Nâzım Hikmet' Ran, Türk sineması,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları