Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ergan Dağı’nda ağaçlandırma çalışmaları başladı

26 Nisan, 2013 | 17:19

Ergan Dağı'nda ağaçlandırma çalışmaları başladı Ergan Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi’nin bulunduğu Ergan Dağı bölgesinde yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Ergan Dağı’nda bulunan Valilik Hatıra Ormanı’nda 3 dönümlük alana bin adet çam fidanı dikildi.

Orman İşletme İl Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinliğe Vali Selman Yenigün başta olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcısı Seyfullah Kaban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şafak, Vali Yardımcıları Abdullah Çiftçi, Mehmet Kurt ve Ahmet Türköz, Emniyet Müdürü Mustafa Elaman, kamu kurum ve kuruluş müdürleri yanı sıra öğrenci grupları katıldı.

ORMAN ALANLARININ OLUŞTURULMASINA ÖZEN GÖSTERİLMELİ

Ülkede ve Erzincan’da ormanlaşmanın önemine değinen Vali Selman Yenigün, herkesin yeşil bir Erzincan için, orman alanları oluşturulması için fidan dikmesini istedi.

Vali Selman Yenigün, “Ergan Dağı’nda birçok bölgede ormanlık var ise de birçok yerin de yeniden ağaçlandırılmaya ihtiyacı var. Ergan Dağı’nın bu tesislerle birlikte eğer ağaçlandırmayı ve güzel bir peyzaj çalışması da yaptığımız takdirde, Ergan Dağı görülmeye, gezilmeye ve içerisinde her türlü sporu yapmaya elverişli bir hale gelecek ve hakikaten imrenilecek bir manzaraya sahip olan bu doğal güzelliğe sahip bu dağımız, daha da güzel bir duruma gelecek. Şimdilik 3 hektarlık alanda fidan dikimi yapacağız. Daha sonra daha da müsait yerlere doğru genişleterek bu orman alanını genişletmiş olacağız. Buna şiddetle ihtiyaç var. Bu faaliyetler birer örnektir. Biz herkesi ormanı ve ağacı korumaya ve elinden geldiği kadar ağaç dikmeye davet ediyoruz. Başlangıcı Valilik olarak yaptık.” dedi.

Protokol mensupları ve programa katılan öğrenciler, Ergan Dağı’nda belirlenen 3 dönümlük alana bin adet fidan dikimi yaptı. Fidan diken öğrenciler, herkesin bir adet dikili ağacı olması için bu kampanyalara destek vermelerini istedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhuriyet Başsavcısı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şafak, Doğa Turizm Merkezi, Doğa turizmi, Ergan Dağı, Ergan Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezi, Erzincan, Erzincan haberleri, Kış Sporları, Mehmet Şafak, Selman Yenigün, Seyfullah Kaban, Vali Selman Yenigün, Valilik Hatıra Ormanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları