Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erdek’te dalış turizm için yeni bir gemi batırılacak

08 Aralık, 2014 | 08:12

Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden olan Erdek’te, dalış turizmine katkı sağlamak için yeni bir gemi batırılacak.

Erdek, Dalış Kulübü hocası Osman Benli, turizm gelirlerinde artışın ancak alternatif turizm olanaklarının oluşturulmasıyla sağlanabileceğini söyledi.

Kulüp olarak bir dizi çalışma yaptıklarını belirten Benli, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden olan Erdek turizm gelirlerinde hissesine düşeni alamıyor. Önümüzdeki günlerde Seyitgazi tepesi açıklarında batırılmak üzere Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan hurda gemi talebinde bulunduk. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bu talebimize onay verdi ve böylece Erdek ve Ocaklar açıklarındaki resiflere yenilerini ekleyerek dalış turizminin gelişmesine katkı sağlayacağız.

Son günlerde Bursa ve İstanbul”dan çok sayıda dalgıç dalış için ilçeye geliyor. Kulüp olarak dalış turizmi için ilçeye gelen yerli ve yabancı dalgıçlara gerekli ekip ve donanım desteği veriyoruz. İlçe sakinlerinin dalış sporuna ilgilerini arttırabilmek için periyodik aralıklarla kurslar düzenliyoruz.” (Deniz Haber Ajansı)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dalış turizmi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı turizm, Erdek, Erdek dalış, Erdek dalış merkezi, Erdek dalış turizmi, Seyitgazi tepesi, Seyitgazi tepesi erdek, Turizm, Turizm Haberleri, Turizm Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları