Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erdek’te dalış turizm için yeni bir gemi batırılacak

08 Aralık, 2014 | 08:12

Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden olan Erdek’te, dalış turizmine katkı sağlamak için yeni bir gemi batırılacak.

Erdek, Dalış Kulübü hocası Osman Benli, turizm gelirlerinde artışın ancak alternatif turizm olanaklarının oluşturulmasıyla sağlanabileceğini söyledi.

Kulüp olarak bir dizi çalışma yaptıklarını belirten Benli, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin ilk turizm merkezlerinden olan Erdek turizm gelirlerinde hissesine düşeni alamıyor. Önümüzdeki günlerde Seyitgazi tepesi açıklarında batırılmak üzere Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan hurda gemi talebinde bulunduk. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bu talebimize onay verdi ve böylece Erdek ve Ocaklar açıklarındaki resiflere yenilerini ekleyerek dalış turizminin gelişmesine katkı sağlayacağız.

Son günlerde Bursa ve İstanbul”dan çok sayıda dalgıç dalış için ilçeye geliyor. Kulüp olarak dalış turizmi için ilçeye gelen yerli ve yabancı dalgıçlara gerekli ekip ve donanım desteği veriyoruz. İlçe sakinlerinin dalış sporuna ilgilerini arttırabilmek için periyodik aralıklarla kurslar düzenliyoruz.” (Deniz Haber Ajansı)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dalış turizmi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı turizm, Erdek, Erdek dalış, Erdek dalış merkezi, Erdek dalış turizmi, Seyitgazi tepesi, Seyitgazi tepesi erdek, Turizm, Turizm Haberleri, Turizm Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları