Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erciyes’te kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı

12 Kasım, 2011 | 10:33

Kayseri’de soğuk hava etkisini gösterirken, yüksek kesimlere kar yağdı. Erciyes Kayak Merkezi’nde de etkili olan kar yağışı ile birlikte kar kalınlığı 15 santimetreyi aştı.

Dağın zirve kesiminde ise kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığı öğrenildi.
Kayseri’de dün etkili olan soğuk ve yağışlı hava gece yerini kar yağışına bıraktı. Şehir merkezinde karla karışık yağmur yağışı olurken, şehrin yüksek kesimlerine kar düştü. 2 bin 200 metredeki Erciyes Kayak Merkezi’nde de gece başlayan kar yağışı etkisini sabaha kadar sürdürdü.

Kar kalınlığı merkezde 15 santimetre, dağın zirve kemsinde ise 25 santimetre oldu. Kayak Merkezi’ndeki tesis sorumlularından alınan bilgiye göre, geçen yıla göre kar yağışının kayak merkezine erken düştüğü ve bunun sevindirici olduğuna dikkat çektiler.

Merkezde kayak yapılması için kar kalınlığının ise en az 40 santimetreyi geçmesi gerektiği ve önümüzdeki günlerde beklenen yağışla bu rakamın üstünde kar kalınlığı oluşacağına işaret ettiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes, Erciyes dağı, Erciyes Dağı Kar, Erciyes Dağı Kar kalınlığı, Erciyes Dağı Kayak, Erciyes Kar, Erciyes Kar Kalınlığı, Erciyes Kayak Merkezi, Erciyes Kayseri, Kayseri, Kayseri Erciyes Kayak Merkezi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları