Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erciyes Kayak Merkezi’nin bu yılki hedefi 2 milyon 250 bin turist!

20 Kasım, 2018 | 17:20

Erciyes Kayak Merkezi'nin bu yılki hedefi 2 milyon 250 bin turist!

Kayseri’nin dünyaca ünlü kış tatili bölgesi Erciyes Kayak Merkezi, 2018/2019 kayak sezonunda 2 milyon 250 bin turisti misafir etmeyi hedefliyor. Rusya, Almanya, Japonya, Polonya, İtalya ve Çin’den kayakseverleri ağırlayan Kayseri Kayak Merkezi’ne 21 otel daha yapılması planlanıyor.

Dünya Kayak Merkezleri arasında önemli bir yere sahip olan Erciyes Kayak Merkezi, 2018/2019 kayak sezonunda 2 milyon 250 bin turisti misafir etmeyi hedefliyor. Rusya, Almanya, Japonya, Polonya, İtalya ve Çin’den kayakçıları ağırlayan Ercciyes Kayak Merkezi’ne 21 otel daha yapılacak.

Erciyes Kayak Merkezi’nin bu yılki hedefi 2 milyon 250 bin turist

Şimdiye kadar 200 milyon euronun üzerinde yatırım yapılan, yurt içi kayak turlarının düzenlendiği Kayseri’nin ünlü turizm merkezi Erciyes Kayak Merkezi’ne 6 bin yataklı 21 otel yapılacak. Bölgeye 2023 yılına kadar yatırımlarla bunun 450 milyon euroyu bulacağı ifade edildi.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kayak Turları sizi bekliyor.

Erciyes Kayak Merkezi’nin işletmecisi Dr. Murat Cahid Cıngı, Erciyes Turizm Master Planı’nın üç bölümden oluştuğunu belirterek, “Erciyes’e 200 milyon euronun üzerinde bir yatırım yapıldı. Türkiye’nin en gelişmiş kayak altyapısı ve suni kar üretme sistemlerine sahibiz.

Dünyanın en iyi yönetilen dağlarından birisiyiz. Erciyes Turizm Master Planımız, Erciyes Kayak Merkezi, 6 bin yıllık tarihi olan Kayseri kenti ve Kapadokya olmak üzere üç bölümden oluşmakta. Erciyes’i ve ülkemizin kış turizmi potansiyelini katıldığımız yurt dışı toplantılarında ve fuarlarında anlatıyoruz.” şeklinde konuştu.

Erciyes Kayak Merkezi toplantısı

Erciyes Kayak Merkezi toplantısı

Bu arada İstanbul’da her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “Kayseri ve Erciyes Kayak Merkezi Tanıtımı” toplantısı, bugün BW Citadel Hotel’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Kayseri ve Erciyes Kayak Merkezi Tanıtımı, Dr. Murat Cahid Cıngı ile birlikte İstanbul ve Kayseri’den seyahat acentelerinin katılımıyla düzenlendi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes Kayak Merkezi, Erciyes Turizm Master Planı, Kayseri Kayak Merkezi, Kayseri ve Erciyes Kayak Merkezi Tanıtımı, Kış Turizmi, Murat Cahid Cıngı, Suni kar üretme sistemleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları