Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erciyes Kayak Merkezi’nde otomatik bilet sistemi kurulacak

04 Ağustos, 2011 | 16:15

Erciyes Turizm AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahit Cıngı, Erciyes Kayak Merkezi’nde iyi bir kış sezonu geçirmek adına çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Cıngı, bu çerçevede kayak merkezinde, otomatik bilet sisteminin kurulması, güvenliğin sağlanması ve ilk yardım hizmetlerinin yerine getirilmesi gibi konuların öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde 2011–2012 kış turizm sezonu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes Turizm AŞ tarafından yürütülecek çalışmalarla çok daha verimli geçecek. Geçtiğimiz günlerde kurulan Erciyes Turizm AŞ’yi ve hedeflerini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı, önümüzdeki kış sezonunda Erciyes’e çıkanların daha zevkli, keyifli ve güvenli vakit geçirmelerini sağlayacaklarını belirtti.

Erciyes Turizm AŞ olarak Erciyes’te devam eden yatırımların birer birer tamamlanmasıyla birlikte işletmecilikle ilgili konuları masaya yatırdıklarını söyleyen Cıngı, “Dünyanın sayılı kış turizm ve spor merkezlerinden birisi olacak Erciyes’te işletmeciliğin de en üst seviyede olmasını hedefliyoruz. Bu çerçevede önümüzdeki kış sezonuna yönelik çalışmalara şimdiden başladık. Otomatik bilet sisteminin kurulması, güvenliğin sağlanması ve ilk yardım hizmetlerinin yerine getirilmesi gibi konular, 2011–2012 kış sezonu için yerine getirmeyi hedeflediğimiz çalışmaların başında geliyor. Yine bu dönemde Erciyes’te yapımı tamamlanan yeni restoran, kafeterya ve sosyal tesislerin hizmete açılması ve işletilmesi de programımız dâhilinde bulunuyor.” dedi.

Bu kış sezonunda toplam kayak pisti uzunluğunun 9 kilometreden 50 kilometreye çıkacağına dikkat çeken Dr. Cıngı, bir yandan yeni tesisler yapılırken bir yandan da biten tesislerin işletmesinin yapılacağını dile getirdi.

Cıngı, “Yapımı tamamlanan ve tamamlanmakta olan çalışmalarla Erciyes’teki kış turizmi imkânları her yıl daha ileri seviyeye ulaşacak. Mesela şu anda 9 kilometrelik olan kayak pisti uzunluğu 2011–2012 kış sezonuyla birlikte 50 kilometreye çıkacak. Bunun yanında 10 bin 200 metre ilave teleferik ve telesiyej hattı hizmete girecek. Karlama üniteleri ile 75 bin metrekarelik alanda suni karlama yapılabilecek ve böylece kayak sezonunun daha uzun olması sağlanacak. Ayrıca yeni otoparklar, çiğ koruma üniteleri ve göletin yapımı tamamlanacak, 10 adet kar ezme makinesi alınacak. Yani özetleyecek olursak Büyükşehir Belediyesi olarak Erciyes’te yapmakta olduğumuz yatırımların meyvesini bu kış sezonundan itibaren toplamaya başlayacağız.”

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Dr. Cıngı, tanıtım ve pazarlama çalışmalarına paralel olarak uluslararası çapta profesyonel kayakçıların bu kış sezonunda Erciyes’e davet edileceğini de sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes Kayak, Erciyes Kayak Merkezi, Erciyes Turizm AŞ, Kayseri Erciyes Kayak Merkezi, Murat Cahit Cıngı, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları