Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erciyes Kayak Merkezi bir ayda 400 bin kişiyi ağırladı!

11 Ocak, 2019 | 10:46

Erciyes Kayak Merkezi bir ayda 400 bin kişiyi ağırladı!

Kesintisiz kayak imkanı sunan uzun pistleri, snowboard, kızakla kayma gibi çeşitli kış aktivitelerinin yapıldığı alanlara sahip Erciyes Kayak Merkezi’ni bir ayda 400 bin kişi ziyaret etti.

Türkiye’nin önemli kış sporları ve kayak merkezlerinden Erciyes Dağı’nı son 30 günde 400 bin kişi ziyaret etti. Kış aylarında beyaz örtüyle kaplanan doğası, sunduğu imkanlar, birçoğu dünyaya örnek modern yapılarıyla yerli ve yabancı kayakseverlere hizmet sunan İç Anadolu’nun en yüksek dağı Erciyes’te, kar kalınlığı 100 santimetreye ulaştı.

Erciyes Kayak Merkezi bir ayda 400 bin kişiyi ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin 350 milyon euroluk yatırımla hayata geçirdiği Erciyes Master Planı kapsamında uluslararası standartlara kavuşan Erciyes Kayak Merkezi, kış turizminin vazgeçilmez adreslerinden biri haline geldi. 2018-2019 kayak sezonunu 30 gün önce açan Erciyes Dağı’nda ziyaretçi sayısı 400 bine ulaştı.

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, kayak sezonunu geç açmalarına karşın kar yağışı olarak bereketli bir sezon geçirdiklerini belirtti.

WTS kalitesi ile Yurt İçi Kayak Turları sizi bekliyor

Kayak merkezinde bütün pistlerin açık olduğunu belirten Cıngı, “Hem yerli hem de yabancı misafirlerimiz pistlerimizde. Sezon başından itibaren toplam ziyaretçi sayımız 400 bini buldu. Bizim hedefimiz bu sezon 2 milyon kişi sayısına ulaşmak. İlk ay için hedefimizi tutturduğumuzu söyleyebiliriz. Bu kadar kişiyi burada ağırlamak kolay değil, Erciyes Dağında altyapımız çok sağlam. Bu imkanları sağlarken uygun fiyatlar sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes Kayak Merkezi, Kayak Merkezi, Kayseri, Snowboard,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları