Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erciyes Kayak Merkezi’ni 1 milyon kişi ziyaret etti

05 Nisan, 2013 | 14:09

Erciyes Kayak Merkezi’ni 1 milyon kişi ziyaret etti Dünyanın en büyük kış turizm merkezlerinden biri olmaya aday Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi’ni 2012-2013 kış sezonunda 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı master planla ve yapılan önemli yatırımlarla yıldızı parlayan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, bu kış sezonunu da çok başarılı geçirdi.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, 2012-2013 kış sezonunu değerlendirerek “Aralık ayında açılan kayak sezonu, halkımızın ve kayakçıların teveccühleri ile çok başarılı geçti. Erciyes’i sezonunda 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti.” dedi.

Erciyes Kayak Merkezi’nde 60 kilometre uzunluğunda değişik zorluk derecelerinde kayak pistleri ile hizmet verdiklerini ve ayrıca Master plan çerçevesinde programlı olarak yapılan yeni yatırımların sürekli devam ettiğini belirten Cıngı, şöyle konuştu:

“Tekir ve Hacılar Kapı’da inşa edilen tırmanma duvarları da bu sezon hizmete girdi ve ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Ayrıca Erciyes Dağı’ndaki aktiviteler sadece kış ayları ile sınırlı olmayıp yaz aylarında da çeşitli aktivitelerle halkımıza hizmet verilecek. Muhteşem doğası ve tertemiz havası ile halkımız Erciyes Turizm Merkezi’nde dağ yürüyüşleri, tabiatla iç içe bisiklet turları, zirve turları gibi bir çok etkinliği bulabilecek. ”

Cıngı, bu yaz başlayacak otel inşaatlarının birkaç yıl içinde bitmesi, Develi Kapı girişinin hizmet vermeye başlaması ve yeni açılacak pist ve teleferiklerle Erciyes Kayak Merkezi’nin 2013-2014 kış sezonunda çok daha büyümüş bir şekilde Kayseri halkına hizmet etmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes, Erciyes Kayak Merkezi, Erciyes Kış Sporları, Kayak Merkezi, Kayseri Erciyes Kayak Merkezi, Kış Sporları, kış turizm merkezleri, Murat Cahid Cıngı, turizm merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları