Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erciyes’te kar kalınlığı 185 santimetreye ulaştı

11 Ocak, 2013 | 13:59

Erciyes'te kar kalınlığı 185 santimetreye ulaştı Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 185 santimetre oldu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler yaptığı açıklamada, Erciyes’te yaklaşık bir haftadır aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının 185 santimetreye ulaştığını söyledi.

Kar yağışının devam ettiği kayak merkezinde sıcaklığın eksi 14 derece olarak ölçüldüğünü belirten İkiler, kayak merkezine ulaşımın güçlükle sağlandığını, kapanan yolların açılması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle pistlerin kapalı olduğunu ifade eden İkiler, Serçel Yaylası’ndaki gondol tipi teleferiklerin de çalışmadığını söyledi.

İkiler, Erciyes’te hafta sonuna kadar aralıklarla kar yağışı beklediklerini sözlerine ekledi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes, Erciyes dağı, Erciyes Dağı Kar, Erciyes haberleri, Erciyes Kar, Erciyes Kar Kalınlığı, Erciyes Kayak, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes, Kayseri Erciyes, Kayseri kayak, Serçel Yaylası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları