Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Erciyes’te kar sevinci

12 Kasım, 2012 | 12:27

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Erciyes Kayak Merkezi’nde kar sevinci yaşandı.

Erciyes’te kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı.

2 bin 100 metre rakımdaki Serçel Yaylası ve 2 bin 215 metre rakımdaki kayak merkezi yağan karın ardından beyaza büründü.

Karla kaplı Erciyes’i seyretmek isteyen vatandaşlar Serçel Yaylasın’dan gondola binerek 2 bin 600 metre yüksekliğe çıktı. Haftasonunda ise Kayseri-Develi Karayolu üzerinde bazı piknikçiler de kar altında mangal yapıp kar topu oynamanın keyfini yaşadı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes AŞ Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk karın 3 hafta önce Erciyes’in zirvesine yağdığını hatırlattı.

Sabah saatlerinde etkisini gösteren yağışla birlikte kayak merkezindeki kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığını belirten İkiler, şöyle konuştu:

”2 bin 215 rakımlı kayak merkezi ve gondolumuzun çıkış noktasındaki 2 bin 600 metre yükseklikte, kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı. Erciyes’e gelenler kar manzarası seyretmek için gondolla 2 bin 600 metre yüksekliğe çıkıyorlar. Kar yağışı bu şekilde devam ederse kayak sezonunu da planladığımız gibi Aralık ayında herhangi bir gecikme olmadan açarız. Kar yağışı olmasa da yapay kar makineleri ile pistlerimizi doldurabiliriz ama gönül doğal kar olmasını istiyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Erciyes, Erciyes Kar, Erciyes Kar sevinci, Erciyes Kayak, Erciyes Kayak Merkezi, Erciyes Kayak turizmi, Kayseri Erciyes, Kayseri Erciyes Kayak Merkezi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları