Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Engin Baytar Cüneyt Çakır ‘a saldırdı! 15 maç ceza iddiası

13 Ağustos, 2012 | 17:07

Engin Baytar Cüneyt Çakır ‘ın yakasına yapıştı! (Video)  Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan Süper Kupa final maçına damga vuran pozisyonlardan biri de Engin Baytar Cüneyt Çakır arasında yaşananlardı.

Süper Kupa Finalinde Fenerbahçe’nin ikinci golü sonrasında gergin anlar yaşandı. Engin Baytar Cüneyt Çakır ‘a itirazı sonrasında kırmızı kart gördükten sonra adeta çıldırdı. Engin Baytar Cüneyt Çakır ‘ın üzerine yürüdü ve yakasına yapışarak sert bir şekilde sarstı.

Engin Baytar Cüneyt Çakır ‘a böyle saldırdı / Video için tıklayın

Fenerbahçe’nin Kuyt’la attığı ikinci golden sonra Galatasaraylı futbolcular Baroni’nin elle oynadığı gerekçesiyle Cüneyt Çakır’a itirazda bulundular .İtirazlarını aşırı şekilde sürdüren Galatasaray’lı Engin Baytar’a hakem Cüneyt Çakır kırmızı kart gösterdi. Kırmızı kart gören Engin Baytar adeta çıldırdı ve Cüneyt Çakır’ın yakasına yapışarak uzun süre şiddetli bir şekilde sarstı.

Engin Baytar Cüneyt Çakır ‘a saldırdı! 15 maç ceza alabilir!

FIFA kokartlı eski hakemlerden Muhittin Boşat, Twitter’daki hesabında pozisyonu yorumladı. Engin Baytar’ın hakeme fiziki müdahalede bulunduğu gerekçesiyle 15 maç ceza alması gerektiğini ifade eden Muhittin Boşat şunları yazdı:

“Hakemlere yapılan saldırı ile ilgili olarak,disiplin talimatının 45.maddesinin 3.bendi verilecek cezayı çok net bir sekilde açıklıyor.

“45/3 Saldırının TFF mensuplarına veya müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde on ile onbeş mac müsabakadan men cezası verilir.diyor.”

Engin Baytar Cüneyt Çakır olayı / Kim ne dedi?

Erman Toroğlu: Engin Baytar için söylenecek bir şey yok. Onda bu itiraz ve konuşma güdüsü varken, o sık sık atılır. Ama kabahati hep başkalarına bulur. Hakem nasıl derseniz. Kötü değil, çok kötüydü. Fenerbahçe’nin attığı ilk golden sonra, Kuyt gitti, topu Engin’in kucağına attı, Engin de attı. İkisinin de sarı kart görmesi gerekirdi. Galatasaray’ın attığı ikinci golden önce Kuyt’a net faul var. Fenerbahçe’nin attığı ikinci golden önce de Baroni’nin topla elle oynaması var.
Fenerbahçe bu defansla ve oyun anlayışıyla bu sene çok gol yer. Galatasaray’ın attığı golde de Selçuk neredeyse 60 metre top attı. Ve kaçırdıkları bütün pozisyonların yarısını da Fenerbahçe defansı verdi.

Hakan Ünsal:  Karşılaşmaya asıl tempo ve heyecanı getiren ise Engin’in kırmızı kartı oldu. G.Saray’ın eksik oynadığı bölümde ayakta kalmasını sağlayan ve maçı kazandıran orta sahası ile fizik gücünün kalitesiydi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cüneyt Çakır, Engin Baytar, Engin Baytar Cüneyt Çakır, Engin Baytar Cüneyt Çakır saldırı, Engin Baytar Cüneyt Çakır video, Engin Baytar Cüneyt Çakır videosu, Engin Baytar video, Fenerbahçe Galatasaray, Galatasaray Fenerbahçe, Galatasaray Fenerbahçe süper Kupa maçı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları