Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Engelli turistlerde düşünülmeli

05 Mart, 2012 | 10:31

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği son yıllarda  engelli turizmine yönelik taleplerin arttığını bildirerek belediye çalışmalarında engelli turistleri de düşünmeli dedi.

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği(Side-TUDER), son yıllarda bölge destinasyonuna Orta ve Kuzey Avrupa ülkelerinden engelli turizmine yönelik taleplerin arttığını bildirdi. Dernek, belediyelerin çalışmalarında engelli turistleri göz önünde bulundurmaları gerektiğini kaydetti.

Side-TUDER Başkanı Cengiz Haydar Barut, yaptığı açıklamada, bölge destinasyonunda turizmi geniş bir alana yayma çalışması çerçevesinde Avrupalı engelli turistlerin bölgede tatil yapmalarına özel önem verdiklerini söyledi.

Engelli turistin konaklama tesisinde gördüğü 5 yıldızlı hizmet konforunu dışarıya çıktığında da görmesi gerektiğinin altını çizen Barut, yerel yönetimlerin bölgede başta engelli tuvaletleri, yürüyüş yolları ve yön bilgilendirme işaretleri, asansör olmak üzere kısa sürede tamamlamaları gerektirdiğini kaydetti.

Dünyada tatil yapmada engelli Norveç, İsveç, Danimarka, Finlandiya ve Alman turistlerin tatil yapmada Türkiye’de Antalya bölgesinde tatil yapmayı tercih ettiğini aktaran Barut, turizmcilerinde engelli turistlere yönelik konaklama tesislerinde aktivitelerle yapmasının bölgeyi cazip hale getireceğini vurguladı.

Barut, “Bölgemize Orta Avrupa ve İskandinav ülke engelli turistlerin ilgisi her geçen gün artıyor. Bu bölge turizmi için artı bir değer. Bu nedenle bölgemizdeki konaklama tesisleri ve belediyecilik hizmetlerini engelli turistlerin de tatil yaptığını göz önünde bulundurarak 5 yıldızlı yapmalıyız.” uyarısında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Engelli Turist, Engelli Turistler, engelli turizmi, Manavgat, Side, Side Manavgat turizm İşletmecileri Derneği, Side TUDER, Side TUDER Başkanı Cengiz Haydar Barut, Side-Manavgat, Side-Manavgat Turizm, Side-Manavgat Turizm İşletmecileri, TUDER,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları