Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Moskova’da

01 Ekim, 2014 | 07:59

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerji alanında temaslarda bulunmak için dün gece özel bir uçakla Moskova’ya gitti.

Rusya’nın başkenti Moskova’ya giden Bakan Yıldız, Rus mevkidaşı Aleksandr Novak, Gazprom CEO’su Aleksey Miller, devlet nükleer kuruluşu Rosatam Başkanı Sergey Kriyenko ve Gazpromexport Başkanı Yelena Burmistrova ile bir araya gelecek. Aynı zamanda Türkiye-Rusya Karma Ekonomik Komisyoan (KEK) Eşbaşkanı olan Taner enerji gündemli yoğun görüşmeleri bir güne sığdırarak akşam Moskova’dan ayrılacak.

Bakan Yıldız’ın gündeminde, kış öncesi Moskova’nın Ukrayna ve AB ile yaşadığı sorunlara bağlı olarak Rusya’dan doğalgaz temini ve fiyat indirimi konularının olduğu belirtiliyor.

Yıldız’ın, en geç 2016’da inşaata başlaması beklenen Rosatom’un başkanı eski Rusya başbakanı Sergey Kriyenko ile de Akkuyu nükleer santral inşaatı konusundaki gelişmeleri ele alması bekleniyor. Olası gündem maddeleri içinde, Rusya’nın Karadeniz’de Türkiye’nin ekonomik sahasından geçirerek Bulgaristan üzerinden Avrupa’ya döşemek istediği Güney Akım boru hattıyla ilgili gelişmelerin de olması bekleniyor.(TürkRus)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleksandr Novak, Aleksey Miller, Aleksey Miller Gazprom, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Gazprom CEO, Moskova, Moskova enerji, Moskova Rusya, Sergey Kriyenko, Taner Yıldız, Taner Yıldız enerji, Taner Yıldız haberleri, Taner Yıldız moskova, Taner Yıldız rusya, Yelena Burmistrova,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları