Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Endülüs’ün Başkenti Granada’da Festival Zamanı; Corpus Christi

04 Haziran, 2017 | 08:32
Granada Corpus Christi

Granada Corpus Christi

İspanya’da Endülüs’ün Başkenti Olmuş Granada’da Haziran Ayında Corpus Christi Festivali Zamanı

İspanya‘nın Endülüs şehri olan Granada’da önemli bir dini bayram olarak kutlanılan ve peşi sıra bir panayır, festival ortamı oluşturulan “Corpus Christi” ayini, Paskalya’dan 60 gün sonra ilk Perşembe günü kutlanılır, bu da 21 mayıs ile 21 haziran tarihleri arasına denk gelir. Kutlamalar Hz. İsa’ya saygıyı göstermek için sessiz yapılır. Kutsal Perşembe günü İsa’ya saygı yürüyüşü yapılır. Paskalya’nın bir benzeri olsa da, arada ki fark Kutsal Perşembe zamanı, Hz.İsa İçin yürüyüşlerin yapılması ve sonrasında da eğlencelerin bir festival veya panayır havasında geçmesi ile devam eder.

 

Neden Granada? Neden İspanya?

 

Granada Corpus Christi 2

Granada Corpus Christi 2

“Corpus Christi” bir çok ülkede ve şehirlerde kutlanılır ama Endülüs’ün görkemli şehri Granada’da “Corpus Christi” yaz döneminin başına denk gelmesi ve kültürel bir şehir olarak dini bayramları İspanyollara has geleneklere uygun kutlayan önemli bir şehirdir. Bu sene “Corpus Christi” Granada’da 15 haziran Perşembe günü başlayacak ve 21 haziran Çarşamba günü kutlamalar tamamlanacak.

 

Granada Corpus Christi 3

Granada Corpus Christi 3

Granada’da kutlamalar Hz. İsa’ya ve Meryem Ana’ya saygı için ilk gün kiliselerden gelen mum heykeller Granada’nın büyük katedraline getirilir ve Saygı yürüyüşü büyük katedralde ki Meryem Ana Figürüne selam verdirilerek geldikleri kiliselere geri döndürülür(Granada Katedrali, dünyanın en büyük Katedrallerinden biridir).  Bu seremoninin tamamlanmasından sonra ki gün  Reyes Catolicos Caddesinden, Belediye Binasına uzanan kısımda Granada’nın ve İspanya’nın kültürlerine sahip tarihi kişiliklerin kuklaları ve çeşitli dans ekipleri geçiş korteji düzenlenir. Bu etkinlik eğlencelerin başladığının göstergesidir ve o gün herkes geleneksel İspanyol kıyafetleri giyer (bu da isteye bağlıdır).

 

Eğlencelerin Kalbi Panayır Alanı

 

Granada Corpus Christi 4

Granada Corpus Christi 4

Granada’da kortej yürüyüşlerinden sonra başlayan eğlence şehrin girişine kurulan panayır alanında bir hafta boyunca devam eder. Burada, İspanya’nın geleneksel yemeklerini, eğlencelerini ve ünlü diskoların çadırlarını bulabilirsiniz. Hatta burada çıkmadan tatilinizi tamamlayabilirsiniz. İspanyolların eğlenmeyi gerçekten iyi bildiklerine şahit olacağınız panayır alanında geleneksel İspanyol gecelerini bulabilir, İspanyol mutfağının çeşitlerini tadabilir veya gece hayatının en ünlü mekanlarının çadırlarında sabaha kadar eğlenebilirsiniz. İspanya’da tatil planı yapmak istiyorsanız veya daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, İspanya Tatilinden bilgi alabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Corpus Christi, Corpus Christi Festivali, Endülüs Şehri, Granada, İspanya Tatili,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları