Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Endonezya vizesi kalkıyor

04 Ocak, 2013 | 12:12

Endonezya vizesi kalkıyor Diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleri için Endonezya vizesi kalkıyor.

Türkiye ile Endonezya arasında vizelerin kaldırılması için 5 Nisan 2011′de imzalanan diplomatik ve hizmet pasaportu hamilleri için vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına dair anlaşma yarın yürürlüğe giriyor.

Anlaşma uyarınca, birbirlerinin ülkesine girmeden önce en az 6 ay geçerliğe sahip diplomatik ve hizmet pasaport hamili her iki ülke vatandaşları, birbirlerinin ülkesine giriş yaptıkları tarihten itibaren 180 gün içerisinde toplam 90 günü aşmamak kaydıyla, her giriş için 30 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatleri vizeden muaf tutulacak.

Vize muafiyeti kapsamı dışında kalan çalışma, öğrenim, eğitim, araştırma, aile birleşimi ve uzun süreli ikamet (30 günden fazla) gibi özel amaçlı seyahatleri, ilgili ülkenin dış temsilciliklerinden alınacak ‘özel meşruhatlı vize’ uygulamasına tabi tutulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bali Adası, Endonezya, Endonezya Bali, Endonezya Vize, Endonezya Vizesi, Endonezya vizesi kalkıyor, vize muafiyeti, Yudhoyono,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları