Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Endonezya’da tren kazası: 36 ölü

02 Ekim, 2010 | 12:01

Endonezya’nın Java eyaletindeki iki trenin çarpışması sonucu 36 kişinin öldüğü bildirildi.

Endonezya’nın Java eyaletinde iki trenin çarpışması sonucu onlarca kişinin öldüğü ve ağır yaralandığı belirtildi. Yerel televizyon, birkaç vagonun devrildiğini gösterirken, kurtarma ekipleri ve yerli halkın ortak çalışmaları ile cesetler ve yaralılar çıkarılmaya çalışılıyor. Yerel hastane makamları ise ölü sayısının 36 olduğunu ve onlarca kişinin de yaralandığını açıkladı.

Trendeki yolculardan Suanto, “Ben arka vagonda uyuyordum ve birden şiddetli bir çarpışma sesi duydum. İnsanlar yardım çağrısında bulunuyorlardı. Neler olduğunu görmek için dışarı çıktım ve treninin önünün parçalandığını gördüm.” dedi. Birçok Endonezyalılar gibi sadece bir isim kullanan Suanto, kaza sonucu hiçbir yara almadı.

Tren kazası Merkezi Java’nın Pemalang yerleşkesindeki Petarukan tren istasyonunda yerel saatle 02:45’de meydana geldi. Endonezya devlet demiryolları şirketi ‘PT Kereta Api Indonesia’ sözcüsü Sugeng Priyono, Argo Bromo Anggrek treninin başkent Cakarta’dan Doğu Java eyaletinin başkenti Surabaya’ya gittiğini söyledi. Priyono, trenin istasyonda duran başka bir tren ile çarpıştığını belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Endonezya, Endonezya Kaza, Endonezya Kaza Ölüler, Endonezya THY, Endonezya Tren Kaza, Endonezya Tren Kazası, Endonezya Tren Kazası Ölüler, Endonezya Vizesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları