Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

En romantik ülke Fransa’da Sevgililer Günü’nü kutlamak!

02 Şubat, 2018 | 17:00

Birçok kişi tarafından dünyanın en romantik ülkesi olarak adlandırılan Fransa, mimarisi, kültürel zenginliği, yapıtları ile Avrupa’da ‘sanatın kalbi’ olarak bilinmektedir.

Dünyanın en romantik ülkesi olarak adlandırılan Fransa, mimarisi, kültürel zenginliği, yapıtları ile Avrupa’da ‘sanatın kalbi’ olarak bilinmektedir.
Tarihi ve doğal güzellikleri sayesinde turizm açısından çok gelişmiş durumdadır.

Ülkenin simgesi haline gelen Eyfel Kulesi ile dünyanın dört bir yanından milyonlarca turisti çeken Paris’in başkentliğini yaptığı Fransa, Avrupa’nın en çekici ülkelerinden biridir.

Paris’e 14 Şubat Sevgililer Günü’nde giden çiftler, Pont des Arts, Eyfel Kulesi, Montmartre, Champs-Elysees Bulvarı gibi kentin en romantik köşelerinde bu günü kutlamakta.

Hal böyleyken Fransa’da Sevgililer Günü’nü kutlamak da çok farklı olmakta.

Fransa’da, bazı karmaşalara neden olduğu gerekçesiyle günümüzde çok fazla yapılmayan, ilginç bir Sevgililer Günü kutlaması yer almakta.

‘Une Loterie D’Amour’da eşyalar ateşe!

‘Une Loterie D’Amour’ yani ‘Aşk Kurası’ adı verilen bu günde eşleri olanlarla birlikte bekarların da yer aldığı büyük partiler düzenleniyordu.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Sevgililer Günü Paris Turları sizi bekliyor.

Bu partilerde karşılıklı duran kadın ve erkekler birer isim söyleyerek eşleşiyorlardı. Eşleştikleri kişiden hoşlanmayan erkekler eş değişikliğine gidiyordu. Aynı zamanda kadınların da kendilerini reddeden erkeklerden intikam alma hakları bulunuyordu.

Kadınlar, onları reddeden kişiye ait olan eşya ve fotoğrafları yakılan, büyük ateşe atıyorlardı.

Şimdilerde bu gelenek çok da uygulanmasa da yine de Fransa’ya gitmek için bir bahane olabilir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
14 Şubat Sevgililer Günü, Aşk Kurası, Champs-Elysees Bulvarı, En romantik ülke Fransa, Eyfel Kulesi, montmartre, Paris, Paris'te Sevgililer Günü, Pont des Arts, Sevgililer Günü kutlamak, Une Loterie D’Amour,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları