Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

En Popüler Kayak Merkezleri

21 Temmuz, 2016 | 09:07

Dünyanın en popüler kayak merkezleri

Bir tutku olan olan ve tatillerin vazgeçilmezi olan kayak merkezleri 2016’da büyük bir rağbet gördü. Sizler için bu yılın en popüler kayak merkezlerini belirlediğimiz bir liste hazırladık. İşte en popüler kayak merkezleri;

Bansko Kayak Merkezi

Bulgaristan’da bulunan tam tamına 65 km uzunluğundaki ve kolay, orta, zor gibi dereceleri bulunan pistlere sahip. Dünya Şampiyonluğu derecesi bulunan Alberto Tomba’nın da kayak yaptığı ve Tomba olarak isimlendirilen 2600 metrelik pistleride bulunuyor. Diğer kayak merkezlere nazaran gece kayağı yapma imkanıda sunan Bansko Kayak Merkezi, 44 adet teknoalpine yapay kar makinası ile karın yetmediği yerlere takviye yaparak ziyaretçileri kayak zevkinden mahrum bırakmıyor.

Bulgaristan Kayak Merkezleri Hakkında Detaylar için tıklayın

Bansko Kayak Merkezi

Zermatt Kayak Merkezi

Sadece trenle gidebildiğiniz, motorlu araç trafiğine kapalı şık ve oldukça eğlenceli olan Zermatt, İsviçrenin güney batısında ki Mattehorn Dağı’nın yamacında bulunuyor. Eğer kayak sporuna yeni başladıysanız burası tam size göre. Tüm pistleri başlangıç seviyesinde olan merkezde gastronomi ve spa keyfide yaşayabilirisiniz.

Zermatt Kayak Merkezi Turları Hakkında Detaylar İçin Tıklayın

zermatt kayak merkezi

Verbier Kayak Merkezi

İsviçre’deki Verbier, dünyanın en korkutucu eğimlerine sahip kayak merkezi. Mont Fort ve Tortin, sadece ve sadece çok deneyimli kayakçılara hitap ediyor. Tabii ki Verbier’nin tüm pistleri bu denli zorlu değil. Tortin orta seviyedeki kayakçılar için uygun. Gece hayatıyla da ünlü Verbier’nin en bilindik mekanı Pub Mont Fort.
verbier

Chamonix Kayak Merkezi

Avrupa’nın en yüksek tepesi Mont Blanc’da bulunan Chamonix, Avrupa jet setinin gözde kayak merkezlerinden. Toplam kayak alanı 170 km. Buraya gelenler teleferikle Aguille de Midi’ye gidip gün batımı manzarasının tadını çıkarmayı ihmal etmiyor. Burada kayak dışında snowboard, kiteboard gibi farklı kış sporları yapma imkanı da bulunuyor. Geceleri merkez hayli hareketli oluyor, eğlence sabah saatlerine kadar sürüyor.
chamonix kayak merkezleri

Ischgl Kayak Merkezi

Dünya sosyetesinin gözdesi Ischgl, 240 km’lik pist uzunluğuyla Avusturya ve Tiroller’in tek başına en büyük kayak arenası. Burası kış sporlarını eğlenceyle birleştirmek isteyenler için ideal. Her yıl düzenli olarak sezon başı ve sezon sonunda organize edilen Top of the Mountain konserleri için gelen dünyaca ünlü sanatçılar, 2 bin 300 metre yükseklikte, kayak merkezinin tam ortasında yer alan Idalp sahnesinde unutulmaz akşamlar yaşatıyor. Ischgl’de birinci sınıf restoranlar, bar ve eğlence merkezleri bulunuyor.

Avusturya Kayak Turları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
Ischgl

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2016, en popüler, Kayak Merkezleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları