Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

En mutlu ülkeler sıralaması belli oldu… Türkiye sıralamada 74’üncü!

04 Eylül, 2018 | 14:03

En mutlu ülkeler sıralaması belli oldu... Türkiye sıralamada 74’üncü!

En mutlu ülkeler sıralaması belli oldu… Türkiye sıralamada 74’üncü. Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye’nin mutluluk sıralamasında 74’üncü sırayı elde etti.

Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye’nin mutluluk sıralamasında 74’üncü sırada.

En mutlu ülkeler sıralaması belli oldu… Türkiye sıralamada 74’üncü

Dünyadaki ülkelerin mutluluk oranlarını ele alan araştırmayı inceleyen medya takip şirketi Ajans Press’in Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin mutluluk alanında 74’üncü sırada yer aldı.

Dünya Mutluluk Raporu’nda ilk sırada bulunan ülke ise Finlandiya oldu. Kuzey’in bu mutlu ülkesini sırasıyla Norveç, Danimarka, İzlanda, İsviçre, Hollanda ve Kanada’nın takip etti.

En mutlu ülke Finlandiya

2018 yılı içerisinde gerçekleştirilen medya incelemesinde, mutluluk endeksi ile ilgili 6 bin 984 haber çıkışı tespit edildi. Mutluluk seviyesini belirlemek için çeşitli unsurlar kullanılırken, bu unsurların başında kişi başına düşen gayri safi yurt içi hasıla, sosyal yaşam, sağlıklı ömür beklentisi, yaşam tercihlerini yapabilme özgürlüğü, cömertlik ve yolsuzluk algısı gibi kavramlar yer aldı.

Burundi son sırasında yer aldı

Rapor, 156 ülke baz alınarak hazırlanırken 2015 ile 2017 yılları arası verileri yansıttığı görüldü. Listenin son sırasında yer alan ülke ise Burundi olurken, dünyanın en mutsuz ülkesi olarak kayıtlara geçti. Burundi’yi de Orta Afrika Cumhuriyeti bir ön sıradan takip ederken, Güney Sudan, Tanzanya, Yemen, Ruanda, Suriye, Liberya, Haiti ve Malavi gibi ülkelerin son 10’da yer aldığı tespit edildi.

Türkiye ise sıralamada 74’üncü olurken, önünde ülke Belarus, sonrasındaki sırada ise Pakistan oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşmiş Milletler, Dünya Mutluluk Raporu, Dünyanın en mutlu ülkesi, En mutlu ülke, Finlandiya, Mutluluk seviyesi, Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları