Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

En iyi Cruise rotaları

01 Mart, 2016 | 10:24

 En iyi Cruise rotaları Son yılların gözde seyahat alışkanlığı gemi turları, farklı coğrafyaları keşfetmenin en heyecan verici yolu / İşte En iyi Cruise rotaları

Bir gemiye atlayıp ağır ağır maviliklerde seyir alırken yeni dünyaları keşfetmeye ne dersiniz? Hürriyet gazetesi seyahat uzmanları kamaranızda her gün farklı bir manzaraya uyanacağınız en iyi rotaları belirledi. Hürriyet’ten Selim Onat, En iyi Cruise rotalarını derledi. İşte seyahatseverlerin ilgisine çekecek en iyi gemi turları rotalarından bazıları;

1-Yunan Adaları

yunan adaları gemi turu

Fazla uzağa gitmeden Atina, Mİkonos, Girit, Santorini, Sakız Adası ve Rodos gibi Ege’nin incilerini göreceksiniz. İstanbul çıkışlı olması da bir avantaj. Ege otlarıyla hazırlanan yemek ve balıklar da cabası. Serhan Yedig, “Uygun fiyata birden fazla adayı tek yolculukta, bavul açıp kapatma derdi olmadan görebilmek için ideal bir tur” diyor.

2- Karayipler

karayipler gemi turu

Bu tur, Amerika’ya yakın olduğu için oldukça ilgi görüyor. Doğu ve Batı Karayipler olarak iki farklı program var. Doğuda St. Tomas, Saint Martin ve Jamaika, batıda ise Meksika ve Jamaika göreceklerinizden birkaçı. Tropikal adalarda yüzme, egzotik yiyecekleri tatma imkânı ve vahşi yaşamı gözlemleme şansını da yakalayacaksınız.

3- Küba

küba gemi turu

ABD’nin Küba’ya olan ambargoyu hafifletmesinin ardından Amerikalı turistlerin oldukça ilgisini çeken Küba’da otel doluluk oranları zirvede… Bu ülkeyi retro havasından çıkmadan önce görmek için vaktiniz azalıyor. Cruise turlarında gezi öncesi bir veya iki gece Havana’da gemide konaklama sağlanması ve büyüleyici güzellikteki adalara uğraması farklı bir deneyim sunuyor.

4- Seyşeller

Seyşeller

Hint Okyanusu’nda 115’ten fazla adanın oluşturduğu tatil cenneti. Balayı çiftleri için ideal bir rota olan Seyşeller’de, butik gemiler ve yelkenliler haftalık geziler düzenliyor. Fiyatlar uygun. Mahe’de yer alan başkent Victoria’da, romantik oteller, tertemiz okyanus sularında yüzme imkânı sunuluyor. Ayrıca dalış turuna katılarak daha önce görmediğiniz canlıları da görebilirsiniz.

5- Güney Amerika

Güney amerika gemi turu

Patagonya’nın da dahil olduğu program yaklaşık 18 gün sürüyor. Şili’de Valparaiso’dan başlayıp Arjantin Buenos Aires’te bitirebilirsiniz. Veya tam ters istikamette de gidebilirsiniz. Yol boyunca Falkland Adaları’nı gjrecek, dünyanın en güney uç şehri Ushuaia, Cape Horn Boğazı ve Uruguay’ın başkenti Montevideo’da Latin havasını ciğerlerinize çekeceksiniz.

6- Batı Avrupa

bati avrupa

Barselona, Roma veya Cenova limanlarından hareket ile 7 gün süren Batı Akdeniz rüyası. İtalya’dan Roma, Cenova, Cagliari ve Messina’yı, İspanya’dan Barselona’yı, Fransa’dan Marsilya’yı ve Malta’dan Valetta’yı göreceksiniz. Gezi kültür ağırlıklı, modern ve tarihi Akdeniz şehirlerinin panoramik manzarasını sunuyor. Uygun mevsim ekim ve nisan ayları.

7- Mekong Nehir Turu

mekong nehri

Dünyanın en uzun 12. nehrinde 13 gün süren Doğu Asya macerası. Otantik bir gemide Vietnam, Kamboçya ve Tayland’ı göreceksiniz. ABD’yle savaşta Vietnamlıların kazdıkları tünelleri de görmeden dönmeyin. Kendine has kültürleri, Asya yemekleri, rengârenk tapınaklarıyla büyülü anlar yaşayacaksınız. 14 gün zaman ayırmanız gerekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
amerika gemi turları, avrupa gemi turları, Cruise, Cruise rotaları, cruise turları, En iyi Cruise rotaları, Gemi Turları, karayipler gemi turları, Küba gemi turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları