Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“En iyi balayı adası” seçilen Mauritius Türkleri bekliyor

05 Şubat, 2014 | 11:21

Mauritius balayı

World Travel tarafından dünyanın en iyi balayı adası seçilen Mauritius, Türk ziyaretçilerini bekliyor. Mauritius Turizm Bakanı Hon Michael Yeung Yuen, Mauritius’a direkt uçuşların başlaması için görüşmelerde bulunduklarını da açıkladı.

Hint Okyanusu’nun güneybatısında yer alan egzotik Mauritius, World Travel tarafından dünyanın en iyi balayı adası seçilmişti. Tanıtım çalışmaları için Türkiye’ye gelen Mauritius Turizm Bakanı Hon Michael Yeung sık Yuen Türkiye’yi yakından takip ettiklerini ve iki ülke arasında işbirliği için çalıştıklarını ifade ederek “Ülkemize genelde Avrupalı ve Uzakdoğulular rağbet gösteriyor. Ancak Avrupa’da ciddi ekonomik kriz yaşanması ile son yıllarda güçlü ekonomisiyle öne çıkan Türkiye’yi hedef olarak seçtik” dedi.

Yuen, Türk Hava Yolları ile direkt uçuşlar konusunda görüşmelere başladıklarını ifade ederek “Mauritius’a her yıl özellikle İngiliz, Fransız, Alman, İtalyan, Çin ve Rus cumhuriyetlerinden yaklaşık 1,5 milyon turist geliyordu. Fakat Avrupa’da çok ciddi ekonomik krizler baş gösterince biz de ekonomisi son yıllarda güçlenen Türkiye’ye yöneldik. Vize almaya gerek olmayan Dubai’den ve Paris’ten aktarmalı uçuşların bulunduğu adamıza Türkiye’den direkt ve aktarmalı uçuşlar için THY Genel Müdürü Temel Kotil ile görüşmede bulunduk. Olumlu gelişmeler bekliyoruz. Bizim adamız diğer adalardan çok farklı sadece plaj ve güneş değil, Maldivler‘le yarışan yeşil, golf ve balayı adasıdır” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı Adası, balayı turları, en güzel balayı adası, en iyi balayı adası, en iyi balayı adası mauritius, hon michael yeung yuen, Mauritius balayı, mauritius balayı adası, mauritius ta balayı, World Travel, WTS,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları