Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İtalya Plajları ve En iyi 10 İtalya Plajı 2018

09 Mayıs, 2018 | 17:46

İtalya Plajları ve En iyi 10 İtalya Plajı 2018

İtalya Plajları‘nda tatilinizi yapmadan önce İtalya’nın en iyi 10 plajını tanıyıp, hem tatil hem de balayınız öncesi hangi plajı tercih edeceğiniz, hangi plajın sizi daha çok etkileyeceğini öğrenin. En iyi 10 İtalya Plajı’nı inceleyip tatilinize yön verin.

Rabbit Beach

Kumlarının altın renginde olduğu bu plaj, en iyi İtalya plajları içinde olup bembeyaz denizi, şkornellerinde yüzmek için imkânı, avlamak için birçok balığı barındırmaktadır. Rabbit Beach’e gitmek için en uygun zaman Mayıs ayı ve Eylül ayı arasıdır.

rabbit-beach

Cala Mariolu

Tam anlamıyla büyüleyici olan İtalya plajlarından Cala Mariolu, büyük beyaz kayalıkları, bembeyaz deniziyle beraber her yıl akın akın tatilci ağırlamaktadır. Cala Mariolu’ya gitmek için en uygun zaman Mayıs ve Eylül ayları arasıdır.

cala-mariolu

La Pelosa Beach

İtalya plajları arasında yine bembeyaz suları, incecik sarı renkte kumlarıyla yer edinmektedir. En çok tercih edilen plajlardan biri olan La Pelosa Beach, sessiz ve sakin olmasıyla tatilcilerin ilgisini çekmektedir.

la-pelosa-beach

Cala Goloritze

Tekne turları denilince İtalya plajları arasında akla ilk gelen yer Cala Goloritze plajıdır. Beyaz sularından ödün vermeyen bir başka plaj olan Cala Goloritze plajı, balık tutmak, tekne turuyla gezmek, yüzmek, dalış yapmak ve manzarayı izlemek için en güzel plajlardan birisidir.

cala-goloritze

Bay of Silince Beach

İtalya plajları arasında İnanamayacağınız güzellikte olan Bay of Silince Beach, adeta insanın kalbini hoplatan güzelliğe sahiptir. Daha çok teknelerin görülebileceği bu plaj el değmemişliğiyle sizi cezbedecektir.

Manzarasına ilk görüşte aşık olacağınız Bay Silence Beach İtalya tatiliniz için tercih edebileceğiniz en güzel İtalya Plajları arasındadır.

bay-of-silence-beach

Spiaggia di Tuerredda

İtalya’nın en temiz sularının yanı sıra, geniş sahilinde kumda oynanalabilecek sporlarıyla ön plana çıkan Spiaggia di Tuerredda sakinliğiyle ön plana çıkmaktadır.

En güzel özelliklerinden birisi spor yapılabilecek geniş alanları olan Spiaggia di Tuerredda çiftiniz ile beraber geçirebileceğiniz tatilinizde sizi ağırlayacak, fazla kalabalık olmayan plajların başında gelmektedir.

Sahilde top oynayabilir, frizbi ile vakit geçirebilir, güneşlenebilir, kitabınız ve siesta yapıp şarj olabilirsiniz.

spiaggia-di-tuerredda

Lu Impostu Beach

İtalya plajları arasında yine sessizliğiyle ön plana çıkan bir başka plaj Lu Impostu Beach’tir. Bisiklet turlarının vazgeçilmezi olan Lu Impostu Beach huzur bulacağınız İtalya plajları arasındadır. En kalabalık zamanı Haziran ve Ağustos ayları olan Lu Impostu Beach, İtalya tatiliniz için en uygun plajlardan birisidir.

lu-ımpostu-beach

Tropea Beach

Şaşırtıcı derece berraklığıyla ön plana çıkan Tropea Beach, gittiğiniz zaman bir daha ne zaman gidebileceğinizin hesabını yapacak kadar güzel bir plajdır.

Ombrellas kiralayabileceğiniz, balık tutabileceğiniz, kristal mavisi sularında zevke doyabileceğiniz plajların başında Tropea Beach gelmektedir.

tropea-beach

Spiaggia di San Vito lo Capo

Dürüst olmak gerekirse her şeyi bulabileceğiniz, en güzel plajlardan biriside Spiaggia di san Vito lo Capo plajıdır.

İtalya’nın eşsiz plajlarından olan bu plaj, huzur, sessizlik, sakinlik, dağların arasında farklı hisler, insanların bolca eğlenmesine şahit olmak gibi bir çok aktivitenin de var olduğu Spiaggia di San Vito lo Capo plajı İtalya’da sizi beklemekte.

spiaggia-di-san vito-lo-capo

İtalya’da denize girilebilecek yerler

Sicilya ve Sardunya gibi Akdeniz’deki en büyük iki adaya sahip olan İtalya’nın kıyı şeridi uzunluğu 7600 metredir. İtalya dünyada bu alanda 14. sırada bulunmaktadır.

Akdeniz’in bu muhteşem ülkesi İtalya’da turistlerin denize girebileceğiniz yerler arasında, Cinque Terre, Portofino, Salerno, Positano, Amalfi, Ravello, Cenova, La Speiza, Ancona ve Sardunya ile Sicilya adaları gelmektedir.

İtalya’nın batısında bulunan Cinque Terre’de denize oldukça rahat şekilde girebilirsiniz. Genellikle kayalardan denize girilen bu bölgede denizin berraklığı sizleri büyüleyebilir.

Cenova bölgesinde bulunan Portofino eski bir balıkçı kasabasıdır. Rengarenk evlerden oluşan Portofino’da şehrin merkezinden denize girilmiyor. Denize girmek için yürüyerek ya da aracınızla sahillere gidebilirsiniz.

İtalya’nın doğu bölgesindeki Ancona ise Adriyatik kıyısındadır. Portofino’da olduğu gibi Ancona’da da merkezden denize girilecek plaj yok. Ancak iki kilometre gidildiği takdirde Adriyatik denizinin plajlarına ulaşabilirsiniz.

İtalya Plajları Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bay of Silince Beach, Cala Goloritze, Cala Mariolu, en iyi 10 italya plajı, italian beach, italya plaj, italya plajı, italya plajları, İtalya tatil, İtalya Tatili, İtalya Tur, İtalya Turları, plaj italya, rabbit beach, Tropea Beach, tur italya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları