Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

En iyi 10 Gizli Yunan Adası

08 Ağustos, 2017 | 12:32

Greece Island

Yaz mevsiminde seyahat yerinizi doğru seçmek zordur. Ege Denizinin muhteşem yunan adalarını gezmek isteyenlerin akıllarında ki ilk soru ise; Hangi adayı gezmeliyim?

Yunan adaları turları tercihinde karşılaşılan bu soru üzerine bizde “En İyi 10 Gizli Yunan Adası“nı sizler için düzenledik. Seçenek çeşitliliği geniş olduğu için, Ege Denizi’nin her iki bölgesinde de güzellikler bulunmaktadır.

İşte En İyi 10 Gizli Yunan Adası

 

Milos Adası

Milos Adası

Milos, çok seçenekli harika bir adadır! Bulunması gereken nadir karakteristik özelliklere sahip olan ada, volkanik bir ada olduğu için, adanın özel plajları mevcuttur.

 

Samos Adası

Samos Adası

Samos, Ege Denizinin en yeşil adalarından biri olarak kabul edilir. Konuklarına “gri” büyük şehirlerden “yeşil” bir kaçış sağlayan ormanlarla kaplıdır. Samos adası turları’na Türk turistler son yıllarda yoğun ilgi göstermektedir.

 

Thassos Adası

Thassos Adası

Thassos, Ege Denizi’nin kuzey kesiminde yer alır ve Kavala ve Keramoti limanları tarafından kolayca erişilebilir. Denizi ve dağ harmonik olarak birleştirir. Thassos adası turları genelde balayı için gitmek isteyen çiftler tarafından da tercih edilmektedir.

 

Skyros Adası

Skyros Adası

Skyros, Ege’nin gizli mücevheri olarak düşünülür, çünkü yoğun ormanlar ve tarihi evlerin Kiklad mimarisinin etkileri ile inşa edilmiştir.

 

Egina Adası

Aegina Adası

Egina, yabancılar için ünlü bir seyahat yeri değil. Bununla birlikte, Atinalılar için çok popüler bir hafta sonu kaçış adasıdır.

 

Sifnos Adası

Sifnos Adası

Sifnos, Cyclades adalarına aittir. Şehrin hızlı günlük rutini unutmak isterseniz, tatiller için ideal olan güzel bir küçük ada.

 

Leros Adası

Leros Adası

Geçmişte, Leros’un şöhreti çok kötüydü, çünkü Yunan devletinin bir hapishane adasıydı ve yanlış yönetilen bir akıl hastanesi olan bir ada oldu. Günümüzde ada bu ününü geride bırakarak bir turizm adası haline geldi.

 

Patmos Adası

Patmos Adası

Pátmos, özellikle dini bir adadır. Burada, 1000 civarında ünlü kütüphanesine sahip olan John Manastırı’nı bulabilirsiniz. Son yıllarda Patmos adası turları‘na yoğun ilgi görülmektedir.

 

Ikaria Adası

Ikaria Adası

Ikaria, Icarus’un adını taşıyor. Efsaneye göre, Icarus kanatları balmumu ile güneşe çok yakın uçtu. Yanık kanatlarının düşmesiyle boğuldu ve adını bu güzel adaya bıraktı.

 

Kea Adası

Kea Adası

Kea, Kiklad Adaları’na aittir ve Atina’ya yakın konumdadır. Yakınlığı nedeniyle Atinalılar için sevilen bir adadır.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Egina Adası, En İyi 10 Gizli Yunan Adası, Ikaria Adası, Kea Adası, Leros adası, Milos Adası, Patmos Adası, Samos Adası, Sifnos Adası, Skyros Adası, Thassos adası, Yunan Adaları Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları