Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Karayiplerin İncisi Küba’nın Birbirinden Güzel Plajları

26 Eylül, 2018 | 11:00

Karayipler'in İncisi Küba'nın Birbirinden Güzel Plajları

Dünyada insanların en çok görmek istediği ülkeler listesinde ilk sırada bulunan, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yerleri ile de herkesi büyüleyen Karayiplerin özel ülkesi Küba, birbirinden güzel kumsalları ile de kendinden söz ettiriyor. Castro’su, purosu, romu, eski arabaları ile ünlü Karayiplerin İncisi Küba’nın Birbirinden Güzel Plajları’nı sizler için derledik.

Fidel Castro’nun ülkesi Küba, yıllardır dünya tatilcilerinin akınına uğramakta. Özellikle Castro ve Che’nin nefes aldığı toprakları görmek isteyen, UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde bulunan tarihi yerlerini gezip, kültürünü merak eden turistler, Karayiplerin bu muhteşem ülkesi Küba‘nın plajlarını da keşfetmek peşinde.

İşte Karayiplerin İncisi Küba’nın Birbirinden Güzel Plajları…

Karayipler'in İncisi Küba'nın Birbirinden Güzel Plajları Cayo Jutias

Cayo Jutias…

Küba’nın güneybatısında yer alan Vinales Vadisi’e bir saatlik mesafede bulunan Cayo Jutias, ülkenin en güzel kumsalları bulunmakta.

Tarif edilemez bir güzelliğe sahip olan Cayo Jutias, özellikle Kasım – Nisan ayları arasında oldukça yoğun bir kumsal. Bembeyaz ve bozulmamış plajları, dalgaların sahile getirdiği büyük odun parçaları ile görenlerin hayranlığını kazanan bu kumsal Karayiplerin İncisi Küba‘nın En güzel Plajları’ndan biri.

Özellikle de turuncu rengindeki denizyıldızları kumsala muhteşem bir güzellik katmakta. Bu küçük adada iki de restoran bulunmakta.

Karayipler'in İncisi Küba'nın Birbirinden Güzel Plajları Playa Maguana

Playa Maguana

Baracoa’nın 20 km kuzeyinde bulunan Playa Maguana, beyaz kumsalları ve turkuaz derin suları ile Karayiplerin İncisi Küba’nın En güzel Plajları’ndan biri olmayı hak ediyor.

Küba’nın bu tropik cennetinde bulunan beyaz kumları çevreleyen palmiye ağaçları ile huzurlu bir tatilde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Playa Maguana sahillerindeki mercan kayalığı da bu bölgeye ayrı bir güzellik katmakta.

Karayipler'in İncisi Küba'nın Birbirinden Güzel Plajları Caletón Blanco

Caletón Blanco

Caletón, karakteristik kumsalı, kristal berraklığındaki denizi ile tatilcileri ağırlayan Claten Blaco doğal bir havuz görümündedir. Volkanik lav ile çevrelenmiş plajın bazı bölgeleri kayaların doğal korunması nedeniyle çocuklar için idealdir. Turkuaz suları, sessiz ve sakin atmosferi, kum kalitesi ile Küba tatilinizin hakkını verir.

Karayiplerin İncisi Küba'nın Birbirinden Güzel Plajları Pioneers Camp

Pioneer’ın Kamp Plajı

Caletón’a 20 dakikalık mesafede bulunan Pioneer’ın Kamp Plajı Karayip Koyu’nda yer almaktadır. Sakin bir gün geçirmenizi vadeden Pionner Kamp, deniz ve kumun en güzel örneklerini sergilemekte.

Karayiplerin İncisi Küba'nın Birbirinden Güzel Plajları Punta Perdíz

Punta Perdíz

Playa Girón’da bir dalış bölgesi olan Punta Perdiz, mercan kayalıkları ile muhteşem bir balık popülasyonuna sahiptir. Playa Girón’un 10 km kuzeyinde yer alan ve Karayiplerin İncisi Küba’nın Birbirinden Güzel Plajları arasında gösterilen Punta Perdiz’de bulunan tekne şeklindeki restoran da buraya gelen turistlerin gözdesi durumunda.

Doğal bir akvaryum olan Punta Perdiz kumsalında 1961 yılında batan çıkarma gemisinin batığı ile birlikte nadir görülen elkhorn mercanı gelenleri büyülemekte.

Karayipler'in İncisi Küba'nın Birbirinden Güzel Plajları Playa Los Cocos

Playa Los Cocos

Altın renginde, masmavi bir denizve okyanusun kenarındaki palmiye ağaçlarının ortasında parlak boyalı bir Küba köyü olduğunu hayal edin. Çatısı sazdan yapılmış plaj barlarının bulunduğu Playa los Cocos, Cayo Santa Lucia’da yer almakta.

WTS İle Yıl Boyunca Her Gün Küba Turları sizi bekliyor.

Yöresel tatları ve geleneklerine bağılı yaşayan insanları ile La Boca köyünün en güzel yerlerine sahip olan Küba’nın bu muhteşem kumsalını ve en önemlisi de Faro Colón Deniz Feneri’ne uğramanızı tavsiye ederiz.

Karayipler'in İncisi Küba'nın Birbirinden Güzel Plajları Varadero

Varadero Plajı

Karayiplerin İncisi Küba’nın Birbirinden Güzel Plajları’nda şimdi de sıra Varadero plajı bulunmakta. Küba’nın efsane lideri Fidel Castro’nun ülke ekonomisini düşünerek sadece İspanyol otellerine izin verdiği Varadero, 20 km’yi bulan bir sahile sahiptir.

Matanzas’a bağlı bu ünlü tatil bölgesinde otellerde çalışanlar dışında Kübalı bulunmamaktadır. Turistler için yunus çiftliklerinin yer aldığı Varadero’da bir dönemin ünlü gangasteri Al Capone’un da tatilini yaptığı önemli bir yerdir.

Karayipler'in İncisi Küba'nın Birbirinden Güzel Plajları Playa Cajuajo

Playa Cajuajo

Cajuajo’ya, Baracoa’nın 19 km güneyinde yer almakta. Gizli kalmış bir plaj olan Playa Cajuajo’da şezlong veya şemsiye bulunmamakta. Hatta modern bir restoran bile yok. Çekiciliğinin gizlilikte olduğu Küba’nın bu küçük plajı taze hindistan cevizi suyu ve yöresel balık yemeklerini tatmanızı tavsiye ederiz.

Karayipler'in İncisi Küba'nın Birbirinden Güzel Plajları Playa Manglito

Playa Manglito

El Manglito, bir Karayip sahilinin en güzel örneklerinden. Güneşin ve palmiye ağaçlarının altında küçük bir şekerleme de yapabilir veya beyaz kumların üzerinde gezinip, sığ sularında denize de girebileceğiniz çok güzel bir plajdır.

Plaj çevresinde yer alan evlerde yaşayan kadınlar, yaptıkları badem ve şeker karamelleri, hindistan cevizinden yapılmış yüz ve vücut kremleri ile el işi bileziklerini satmak için sahile gelir.

Playa Manglito’un denizi oldukça sığdır. Mercan resifinde şnorkelle yüzebilir ve kıyıya çok yakın olan coulourful tropikal balıklarını izleme şansı yakalayabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Caletón Blanco, Cayo Jutias, En Güzel Küba plajları, Karayipler, Karayipler'in İncisi Küba, Küba, Küba plajları, Pioneer'ın Camp Plajı, Playa Cajuajo, Playa Girón, Playa Los Cocos, Playa Maguana, Playa Manglito, Punta Perdíz, UNESCO Dünya Kültür Mirası, Varadero plajı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları