Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

En fazla eleman aranan sektör turizm oldu

06 Nisan, 2015 | 11:23

İş ilanları ve ilanlara yapılan başvurular doğrultusunda hazırlanan raporda, turizm, 20 bin kişi ile en fazla eleman aranan sektör oldu.

Yenibiris.com 3 aylık istihdam raporunu açıkladı. 2015’in ilk 3 ayında turizm-otelcilik sektörü perakendeyi geçerek en çok eleman ilanı veren sektör oldu. Satış temsilcisi ve kasiyer ise bütün sektörlerde en fazla ihtiyaç duyulan kişilerin başında geldi.

Rapor son yılların aynı dönemiyle kıyaslandığında en fazla eleman ilanı veren sektörlerin, yıldan yıla değişiklik gösterdiği görülüyor. 2014’ün ilk 3 ayında en çok eleman aranan sektör perakende olurken 2013’te yapı-inşaat olmuştu.

Bu yıl ocak, şubat ve mart aylarında işe alım açısından öne çıkan sektörler turizmden sonra eğitim, inşaat ve perakende oldu. 2014’ün son aylarını birinci sırada bitiren perakende bu kez 4. sırada yer aldı. Yeni eğitim öğretim yılına hazırlanan eğitim sektörü turizmden sonra 2. sırada geldi.

İlk 10 sektörde en çok aranan pozisyonlar şöyle:

Turizm-Otelcilik: Garson, resepsiyonist
Eğitim: İngilizce Öğretmeni
Yapı-İnşaat: İnşaat Mühendisi
Perakende: Satış Danışmanı, Kasiyer
Hizmet: Müşteri Hizmetleri Görevlisi
Üretim-İmalat: Üretim Sorumlusu
Sağlık-Tıp: Hemşire
Tekstil: Satış Temsilcisi
Bilişim: Yazılım Uzmanı
Gıda: Gıda Mühendisi

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İş İlanları, İş ilanları yenibiriş, Turizm, turizm eleman, Turizm Haberleri, turizm iş ilanı raporu, Turizm İş İlanları, Turizm Otelcilik, turizm raporu, Turizm sektörü, yenibiriş, yenibiriş turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları