Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

En değerlisi Real Madrid

07 Mayıs, 2015 | 07:30

Ekonomi dergisi Forbes’ın 11 yıldır yayınladığı “Dünyanın en değerli 20 futbol kulübü” listesinde zirve yine değişmedi: Real Madrid.

Futbol kulüplerinin 2013-2014 sezonundaki mali durumunun değerlendirildiği sıralamaya göre, 3,26 milyar dolar değere sahip İspanyol devi Real Madrid, üst üste 3. kez zirvede yer aldı. Dergi, Galatasaray’a da 20. sırada yer verdi.

Madrid temsilcisini, bir diğer İspanyol kulübü Barcelona takip etti. Geride bıraktığımız sezonda 657 milyon dolar gelir elde eden Katalanlar’ın değeri, 3,2 milyardan 3,16 milyar dolara geriledi.

Yıllık geliri 703 milyon dolar olan İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United, değerini 2,81 milyardan 3,1 milyar dolara çıkardı ve geçen yıl olduğu gibi listenin 3. sırasında kendisine yer buldu.

Geçen yıl 16. sıradan girdiği listenin bu yıl da 20. basamağında yer alan Galatasaray, 8 İngiliz, 4 İtalyan, 3’er Alman ve 3 İspanyol ile bir Fransız kulübünün bulunduğu sıralamada Türkiye’yi temsil eden tek kulüp oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barcelona, Barcelona forbes, Forbes, Forbes Dergisi, Forbes liste, Galatasaray, Galatasaray forbes, Galatasaray Haberleri, ingiltere premier lig, Manchester United, Manchester United forbes, Real Madrid, Real Madrid forbes, Real Madrid İspanya, Real Madrid la liga,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları