Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

En büyük teşvik payı Antalya’nın

04 Mart, 2013 | 10:38

En büyük teşvik payı Antalya'nın Turizm sektörünün 334 milyon liralık teşviğinde, en büyük pay Antalya’nın oldu.

Turizm sektörü ocak ayında toplam 28 yeni tesis projesi için 334 milyon TL’lik yatırım teşvik belgesi aldı.

6 binden fazla yeni yatağın yapılacağı teşviklerle bin 300 kişiye istihdam imkanı doğacak. Yatırımların yüzde 30’u Antalya’ya yapılacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge biriminin derlediği verilere göre; turizm sektörü ocak ayında yeni yatırım, yenileme tamamlama ve tevsii gibi amaçlarla 37 adet proje için 376 milyon liralık yatırım teşvik belgesi aldı.

Bu teşviklerin 28 adedi ile yatak kapasitesi 6 bini aşan yeni tesisler yapılacak. Yeni tesislerin dağılımında ilk sırayı yüzde 46 ile 3 yıldızlı oteller aldı, onu yüzde 32 ile 4 yıldızlı tesisler izledi. Teşviklerde yüzde 14’lük pay butik otellerin, yüzde 7 beş yıldızlı otellerin oldu.

Yeni yatırımların yatak bazında, illere göre dağılımında ilk sırada yüzde 30 pay ile Antalya yer aldı. Bu ili yüzde 15 payla İstanbul, yüzde 10-11 aralığındaki payları ile Muğla ve Hatay izledi. Yalova, Trabzon, İzmir ve Gaziantep de teşviklerden yüzde 5’in üzerinde pay alan iller oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, AKTOB, Antalya, Antalya Haberleri, Antalya Turizm, teşvik payı, teşvik payı antalya, Turizm sektörü, Turizm sektörü teşvik payı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları