Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

EMİTT’in “En iyisi” Siirt Seçildi

28 Ocak, 2013 | 11:39

EMİTT’in “En iyisi” Siirt Seçildi TÜYAP’ta bu yıl 17.si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı’nda Siirt Standı birincilik ödülünü kazandı.

Siirt Tillo’da gerçekleşen ünlü Güneş Hadisesi’nin canlandırıldığı ve bölgenin kültürü ve lezzetlerinin tanıtıldığı stant ziyaretçi akınına uğradı.

Tüyap EMİTT Fuarı’nda ziyaretçiler tarafından her yıl fuar sonunda, “Turizm Endüstrisinin Liderleri”ne verilen ödülü bu yıl Siirt standı aldı. Fuarın açık kaldığı 4 gün içinde 3 bin 500 ziyaretçi arasında yapılan araştırmada, Siirt’in standının “en iyi stand” seçildiği açıklandı.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, duyduğu memnuniyeti dile getirerek, emeği geçen mesai arkadaşlarını kutladı. Emitt Turizm Fuarının çok önemli bir organizasyon olduğunu belirten Vali Aydın, “Üç yıldan beri katıldığımız Emitt Turizm Fuarında bu yıl çok iddialı hazırlanmıştık. Tanıtım çalışmalarımıza yeni bir vizyon kazandırdık. 4 gün süren Emitt Turizm Fuarında, ziyaretçiler standımıza büyük ilgi gösterdi. Aynı şekilde medya dünyası da standımıza yoğun alaka göstererek, onlarca canlı bağlantı yaparak izleyicilerine bu güzel çalışmaları aktardı. Öte yandan İstanbul başta olmak üzere il dışında yaşayan Siirtli hemşehrilerimiz, standımıza gelerek takdirlerini dile getirdiler. Gösterdikleri ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bugün de fuar ziyaretçilerinin oylarıyla da en iyi stand ödülüne layık görüldük. Bundan dolayı da gurur duyduk. Ben bir kez daha emeği geçen arkadaşlarıma candan teşekkür ediyor, tebrik ediyorum.” dedi.

Vali Ahmet Aydın’ın ödül esnasında canlı yayında olması nedeniyle ödülü alan Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş ise, iki aydan beri bu organizasyona hazırlandıklarını vurgulayarak, Siirt’i tanıtmak için geceli-gündüzlü çalıştıklarını kaydetti.

Siirt Kültür ve Turizm İl Müdürü Remzi Uslu da, son aylarda yapılan kültürel çalışmalara dikkat çekti. Emitt Fuarında birbirinden güzel çalışmalar yapıldığını belirten Uslu, “Mega şehirler ve büyük firmalar arasından birincilik ödülünün Siirt Standına verilmesi bizleri ziyadesiyle gururlandırmıştır.” diye konuştu.

Siirt standına övgüler yağdıran Emitt yetkilileri ise, Siirt’in çok iyi bir çalışma gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, Siirt Valisi Ahmet Aydın başta olmak üzere, Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş, Kültür ve Turizm İl Müdürü Remzi Uslu, Siirt Valiliği Basın Danışmanı Hifzulah Eryeşil ve diğer görevlilere teşekkür etti.

Büyük heyecanın yaşandığı ödül töreninde toplu fotoğrafın çekilmesiyle sona erdi.

Siirt Tillo’da gerçekleşen “Güneş Hadisesi” stantta canlandırıldı

İbrahim Hakkı Hazretleri’nin hocası İsmail Fakirullah için Tillo’da yaptırdığı ve kozmografik bir özelliğe sahip olan türbede yaşanan ve dünyada eşi olmayan “Güneş hadisesinin temsili maketi de sergide yer aldı. Yılın yalnızca iki günü (Gece ve gündüzün eşit olduğu 21 Mart ile 23 Eylül tarihlerinde) türbenin içine güneşin doğmasını sağlayan bir sistemle inşa edilen türbe her yıl yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Türbe ve “Güneş Hadisesi”nin temsili de Fuar’ın en ilgi çeken alanlarından birini oluşturdu.

Ulusal çapta yayın yapan onlarca medya kuruluşu, Siirt standını inceleyerek, Siirt Valisi Ahmet Aydın’la röportajlar yaptı.

Kültürel zenginliği yanında eşsiz yerel lezzetleri ile de gerek ziyaretçiler gerekse medyanın ilgi odağı olan Siirt standında ziyaretçilere Meşhur Siirt fıstığı, Siirt Büryan Kebabı ve Siirt’e özel nar suyu ikram edildi. Fuarda ev sahipliği yapan Vali Ahmet Aydın, zengin bir kültür ve tarihe sahip olan Siirt’in markalaşması yönünde bu tür çalışmalara bundan böyle kurumsal olarak destekleyeceklerini ifade etti.

Siirt adına fuara Siirt Valisi Ahmet Aydın başkanlığında kalabalık bir heyet katıldı. Standı ziyaret eden konuklar arasında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun yanı sıra, bürokratlar, iş adamları, akademisyenler, sanatçılar, sivil toplum kuruluşları ve Siirtli ünlüler yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
EMİTT, EMITT fuarı, EMİTT fuarı Siirt, EMİTT TÜYAP, Emtt turizm, Güneş Hadisesi, Siirt, Siirt haberleri, Siirt Tillo, Siirt Valisi Ahmet Aydın, Tüyap EMİTT Fuarı, Tüyap EMİTT Fuarı Siirt,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları