Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

EMITT Fuarı’nın onur konuğu Mısır

12 Şubat, 2010 | 10:46

EMITT Fuarı'nın onur konuğu Mısır Dün İstanbul Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar Merkezi’nde başlayan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı’nın onur konuğu Mısır idi.

14 Şubat’a kadar açık kalacak fuarın açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Mısır’ın Turizm Bakanı Zoheir Garranah birlikte yaptı.

60’a yakın ülkeden ve Türkiye’den 100’ü aşkın il ve ilçe temsilcisinin katıldığı toplantıda konuşan Bakan Günay, fuar sayesinde konuk ülke Mısır’la ilişkilerini daha da geliştirmeyi umduklarını kaydetti.

Türk şirketleri son yıllarda Mısır’a büyük yatırım yapıyor. Ülkede 240 Türk şirketi ve Türklere ait 70 fabrika bulunuyor.

Mısır Turizm Bakanı Zoheir Garranah ise Türkiye ile tarihi bağların, artık turizm, sanayi, yatırım, ticaret, teknik ve tarım sektörleri gibi çeşitli alanlarda devam ettiğini aktardı.

2009’da Mısır’ı ziyaret eden 12,5 milyon turistten 50 bininin Türk olduğu bilgisini veren konuk bakan, İstanbul, Ankara ve İzmir’de 200 bin dolar bütçeli bir reklam kampanyası başlattıklarını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
EMITT fuarı, EMITT fuarı Açıldı, EMITT Fuarı Ertuğrul Günay, EMITT Fuarı İstanbul, EMITT Fuarı Mısır, Mısır Turizm Bakanı Zoheir Garranah,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları