Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

EMITT Fuarı açıldı

25 Ocak, 2013 | 17:34

EMITT Fuarı açıldı Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve bu yıl 17’ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT),açıldı.

EMITT 2013, TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde açıldı.

Dünyada ve Türkiye’de turizmde öne çıkmak isteyen iller, beldeler, kalkınma ajansları, turizm firmaları ve sektör profesyonellerinin yer aldığı fuar, 27 Ocak’a kadar gezilebilecek.

”Güzergah, iş ve yatırım imkanları da sunuyor”

Arjantin Turizm Bakanı Carlos Enrique Meyer, EMITT’e katılan Arjantin heyetine 16 şirket ve 3 turistik destinasyonun yanı sıra Arjantin Turizm Odası Başkanı ve Federal Turizm Kurulu başkanlarının da eşlik ettiğini söyledi.

Meyer, 1 yıl önce THY’nin Arjantin uçuşlarını duyurduklarını ve uçuşların haftada 4 kez olmak üzere faaliyete geçtiğini dile getirerek, ”Bu güzergah, turizmi geliştirmenin yanı sıra iş adamları için iş ve yatırım imkanları da sunuyor” dedi.

Piri Reis’in Patagonya bölgesinin ilk haritasını çıkardığını belirten Meyer, haritayı Topkapı Sarayı Müzesi’nde ziyaret etmenin gurur olacağını ifade etti.

”2014’te EMITT bünyesinde sağlık fuarı düzenlemeyi planlıyoruz”

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Turgut Gür, turizm sektörünün, Türkiye ekonomisinin gelişimine katkı sağladığını ve dünya ekonomisinin de itici gücü olduğunu belirtti.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 2014 yılında EMITT bünyesinde bir sağlık fuarı düzenlemeyi ve bir sağlık konferansı yapmayı planladıklarını açıkladı.

70 ülkeden ziyaretçi, 100 bini aşkın ziyaretçi

ITE Group Bölge Müdürü Ben Williamson, piyasanın gereksinimlerine cevap vermek için sürekli gelişen EMITT’ın, bu yıl 70 ülkeden katılımcıya ev sahipliği yapacağını bildirdi.

Ekin Fuar AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Başer, EMITT’in tüm dünyaya hitap eden bir dünya markası olduğunu dile getirerek, bu yıl fuara 100 bini aşkın ziyaretçi beklendiğini kaydetti.

Ekin Fuar AŞ Direktörü Hacer Aydın, bu yıl 43 ülkeden turizm bakanlığı temsilcilerinin yer aldığı EMITT’in, dünyanın ”en büyük” 5’inci turizm fuarı konumuna yükseldiğini kaydetti.

Aydın, fuarda 67 ülke, 150’nin üzerinde belde, 100’lerce otel ve acente katılımı sağlandığını kaydederek, fuarda ilk kez Latin Amerika‘dan bir ülkenin, Arjantin’in konuk ülke olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından tango gösterisi ve kurdele kesimi ile fuarın açılışı yapıldı. Açılışta, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Arjantin Turizm Bakanı, Arjantin Turizm Bakanı Carlos Enrique Meyer, Arjantin Turizm Odası Başkanı, Carlos Enrique Meyer, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, EMİTT, EMITT fuarı, EMITT Fuarı 2013, EMITT fuarı Açıldı, EMITT haberleri, ITE Group Bölge Müdürü Ben Williamson, Osman Ayık, piri reis, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları