Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates’in Erken Uyarı Sistemi İle Singapur Dubai Uçuşu Durduruldu

31 Mart, 2017 | 17:58
Emirates Singapur Havalimanı

Emirates Singapur Havalimanı

Emirates Uçaklarının Erken Arıza Uyarı Sistemi İle Singapur  Hareketli Dubai Uçuşu, Uçak Havalanmadan Durduruldu

Dün Emirates’in Airbus A380 – 800 EK 405 no’lu seferin Singapur’dan Dubai’ye gitmeye hazırlandığı sırada, uçak pistte kalkış halindeyken uçağın erken ariza uyarı sistemi devreye girdi. Pilotlar durumu fark etmesi üzerine, kule ile temasa geçilerek uçağın motor sisteminde arıza olduğu ve kontrol için perona alınmasını talep edildi. Son anda fark edilen uyarı sonrası, kalkış iptal edilip, perona alınan uçağın, kalkış esnasında motorlarında hasar oluştuğu ve kalkış hızındayken motor ısınması sırasında hasar aldığı fark edildi. Bunun üzerine, yolculara açıklamada bulunan pilot ve Emirates Singapur yetkilileri, yolcuların başka en yakın zamanda ki Emirates Dubai uçuşlarına yönlendirileceği ve bu süre zarfında da konaklamaların karşılanacağı bildirildiği açıklandı.

CNBC Singapur raporunda, Emirates Havayollarının yolcularını mağdur bırakmadığı ve yaşadığı aksaklığı hızlı bir şekilde telafi ederek yolculara erken uçuşları ile Dubai tekrardan yönlendirdiklerini açıkladı. Ayrıca, Uçağın uyarı vermesi sonucu kalkış sırasında iptal edilen kalkıştan doğan acil pilot müdahalesinde yolcularda  herhangi bir sakatlanmanın veya yaralanmanın olmadığı belirtildi. Motor arızasının fark edilmemesi durumunda facia olacağı ve erken uyarı sistemi ile pilotların fark etmesi kazadan kıl payı dönüldüğünü açıkladı.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubai, EK 405 Uçuşu, Emirates, Singapur,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları