Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates yılı 1.1 milyar dolarlık karla kapattı

11 Mayıs, 2018 | 10:48

Emirates yılı 1.1 milyar dolarlık karla kapattı

Emirates 1.1 milyar dokar etti. Emirates Grubu, 2017-2018 mali yılını üst üste 30’uncu kez, karla kapattığını ve kapasite artışları ile paralel istikrarlı ticari büyüme gerçekleştirdiğini duyurdu.

Emirates 1.1 milyar Dolar kar etti. Emirates Grubu, 2017-2018 mali yılını üst üste 30’uncu kez, karla kapattığını ve kapasite artışları ile paralel istikrarlı ticari büyüme gerçekleştirdiğini duyurdu.

Dubai merkezli Emirates Grubu, 2017-2018 mali yılını üst üste 30.kez karla kapattı. Grup kapasite artışları ile paralel istikrarlı bir ticari büyüme gerçekleştirdiğini de açıkladı.

Emirates yılı 1.1 milyar dolarlık karla kapattı

Emirates Grubu bünyesindeki dnata, şimdiye kadarki en karlı dönemini geçirirken, Emirates Havayolu 762 milyon dolar ile karlılığını arttırmasını bildi.

Emirates’in 2017-18 yıllık raporunda, 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yılla ilgili olarak, geçen yıla göre yüzde 67 artışla, 1,1 milyar dolar bedelinde kar elde ettiğini açıkladı.

Emirates Grup’un geliri 27.9.milyar dolara ulaşarak, geçen yılın sonuçlarına göre yüzde 8 artış sağladı. Emirates’in nakit bilançosu, mart ayında çıkarılan tahvilin ve mart sonunda Paskalya tatillerinin erken başlamasının da desteği ile yüzde 33 artış göstererek 6.9 milyar dolara ulaştı.

Genel kara paralel olarak, Emirates Grup, Dubai Yatırım Kuruluşu’na 545 milyon dolar beyanında bulundu.

“Geleceğe yönelik bakış açımızı kaybetmedik”

Mali sonuçlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed Bin Saeed Al-Maktoum, yaptığı açıklamada “2017-18 dönemindeki iş koşulları iyileşse de zorlu olmaya devam etti.

Siyasi istikrarsızlığın devam ettiği, maliyetlerimizi arttıran petrol fiyatı artışları ve amansız rekabet nedeni ile marjlarda aşağıya yönelik baskı olduğunu gördük. Olayın olumlu tarafında ise, küresel hava kargo endüstrisindeki sağlıklı toparlamadan ve ABD doları karşısında başlıca kurlarda oluşan görece güçlenme sayesinde faydalar elde ettik.

Her zaman için, geleceğe yönelik bakış açımızı kaybetmedik. 2017-18 döneminde, Emirates ve dnata, art arda 30 yıl kar elde ederek, işletmenin her kesiminde büyüme sağlayıp ve gelecekteki başarımızı teminat altına alacak inisiyatiflere ve altyapıya yatırım yapmaya devam etti” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubai merkezli, Emirates Grup, Emirates Havacılık, Emirates kar, Şeyh Ahmed Bin Saeed Al-Maktoum,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları