Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates uçaklarında cep telefonlu ve internetli dönem

10 Ağustos, 2010 | 11:33

Dubai merkezli Emirates Havayolları, son model A380 uçaklarında yolcuların cep telefonu ile konuşup, internet sistemlerinden faydalanma hizmetini yakında başlatacağını duyurdu.

OnAir şirketi tarafından kurulacak Mobile OnAir ve Internet OnAir sistemleri sayesinde Emirates yolcuları cep telefonları, smart phones (akıllı telefonlar) ve BlackBerry cihazları ile uçuş süresince telefon açabilecek. Yolcular ayrıca SMS atıp, kablosuz ağ bağlantıları üzerinden iPodtm, iPhonetm, iPadtm ve GPRS modemleri bulunan dizüstü bilgisayarlarından internet bağlantısı kurabilecek. Şirket, 90 adet Airbus A380 süper-jumbo uçaklarını bu yeni sistemlerle donatılacağını açıkladı.

OnAir sistemleri ile donatılacak ilk Emirates A380 uçağının Haziran 2012’de teslim edileceği belirtilirken; kablosuz ağ bağlantısı üstünden laptop, smart phones ve cep telefonlarından internete girebilme gibi bazı uygulamaların 2011’in başı itibariyle kullanmaya başlayacağı kaydedildi.

Emirates Havayolu Başkanı Tim Clark; Emirates’in uçak içi eğlence sisteminin şuana kadar pek çok uluslararası ödül kazanmış olduğuna dikkat çekerek, müşteri memnuniyeti için sistemin her geçen gün geliştirilmekte olduğunu vurguladı. Tim Clark, “Uçaklarımıza yolcularımızın uçuşları süresince dış dünya ile bağlantılarını koparmamaları için yerleştireceğimiz bu yeni sistemler de yine müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla attığımız bir adımdır.” dedi.

OnAir CEO’su Ian Dawkins de, “Emirates yolcularının yeni sistemler sayesinde uçuş süresince telefon açabilecek, SMS veya e-mail yollayabilecek ayrıca internete de rahatlıkla girebilecek. Internet OnAir hizmeti ile yolcular uçak içinde normalde yaptıkları gibi dizüstü bilgisayarlarını kablosuz ağ bağlantısı üzerinden internete bağlayabilecek.” diye konuştu.

Emirates, İstanbul ile Dubai arasında, genellikle uzun menzilli uçuşlarda tercih edilen, üstün teknolojiye sahip ve geniş gövdeli Boeing 777 tipi uçaklar ile uçuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Emirates Cep telefonu İnternetli Dönem, Emirates Dubai, Emirates Dubai Uçuşu, Emirates Havayolları, Emirates HAvayolları Uçakları, Emirates Havayolu Başkanı Tim Clark, Emirates kampanyaları, Emirates Uçakları, GPRS, iPadtm, iPhonetm, iPodtm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları