Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates’ten tarihin en büyük uçak siparişi

19 Kasım, 2011 | 10:52

Dubai’de düzenlenen havacılık fuarına Emirates Hava Yolları damgasını vurdu. Emirates 50 adet 50 adet Boeing 777-300ER siparişi vererek Amerikalı üreticilerin yüzünü güldürdü.

Dünyanın en prestijli hava yolu şirketlerinden birtanesi olan Emirates Dubai Air Show’a adeta damgasını vurdu. Dubai Havacılık Fuarı’nda Boeing’in bir kerede aldığı en büyük siparişi veren Emirates üreticileri sevindirdi. Fuara ev sahipliği yapan Emirates Hava Yolları  Havacılık Fuarı’nda 18 milyar dolar değerinde 50 adet Boeing 777-300ER siparişi verdi.

Emirates Havayolları Kıdemli Başkan Yardımcısı Nigel Page, yaptığı açıklamada : “Bugün 163 geniş gövdeli uçağa sahip bir havayolu haline geldik. 50 yeni 777’yle beraber 777 siparişimiz toplam 90’a çıktı. Filoda hali hazırda 95 adet 777 bulunuyor. Süper jumbo A380’lerin filomuzdaki sayısı ise 16. Airbus’ta 74 adet de bekleyen siparişimiz bulunuyor. Sektörde havayollarının büyüklüğünü ölçmek için kullandığımız yolcuda kilometre başına düşen gelire baktığımız zaman dünyanın en büyük havayoluyuz. Diğer pek çok havayolu iç hat uçarken biz sadece uluslararası uçuşlar yapıyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubai, Dubai Air Show, Dubai fuar, Dubai Havacılık Fuarı, Dubari Fuarı, Emirates, Emirates 777 Uçak, Emirates Boeing 777, Emirates Filo, Emirates Hava Yolları Havacılık Fuarı, Emirates Havayolları, Emirates Uçak Filosu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları