Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates Palas Otel’de 11 milyon dolarlık yılbaşı ağacı

17 Aralık, 2010 | 20:00

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’de yer alan Emirates Palas Oteli’nin lobisine 11 milyon dolar harcanarak yılbaşı ağacı yerleştirildiği bildirildi.

Yerel medyada yer alan haberlere göre,Emirates Palas Otel’in genel müdürü Hans Olbertz, ‘şu ana kadar hazırlanan en pahalı yılbaşı ağacı olduğunu ve üzerindeki süslerle beraber değerinin 11 milyon doları aştığını’ söyledi. Olbertz, sadece ağacın 10 bin dolara mal olduğunu ve üzerindeki 11 milyon dolarlık mücevher ile toplam değerinin 11.5 milyon dolara ulaştığını sözlerine ekledi. Yetkili ayrıca Guinness rekorlar kitabına girmek için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Emirates Palas Otel’in müdürüne, ‘BAE nüfusunun büyük çoğunluğunun Müslümanlardan oluşması ve ağacın dini hassasiyetlere dokunma ihtimalinin’ sorulması üzerine ‘burası çok liberal bir ülke’ cevabını verdi.

Emirates Palas Otel’in giriş lobisine yerleştirilen ağacın yüksekliği 13 metreyi buluyor. Ağacın üzerine takılan gümüş ve altın renkli süslerin ve küçük beyaz ışıkların yanı sıra ağacın değerini dallara sarılmış kolye, küpe ve diğer mücevherler artırıyor.

Ağaca takılan mücevherleri temin eden Style Gallery sahibi Halife Huri, ağaçta toplam 181 adet mücevher, inci, zümrüt, safir ve değerli taşların bulunduğunu belirtti. Ağaç, yıl sonuna kadar teşhir edilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
11 milyon dolarlık yılbaşı ağacı, Abu Dabi, altın, Birleşik Arap Emirlikleri, elmas, Emirates Palas Otel, Emirates Palas Otel Yılbaşı, inci, safir, Yılbaşı, zümrüt,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları