Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates Palas Otel’de 11 milyon dolarlık yılbaşı ağacı

17 Aralık, 2010 | 20:00

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’de yer alan Emirates Palas Oteli’nin lobisine 11 milyon dolar harcanarak yılbaşı ağacı yerleştirildiği bildirildi.

Yerel medyada yer alan haberlere göre,Emirates Palas Otel’in genel müdürü Hans Olbertz, ‘şu ana kadar hazırlanan en pahalı yılbaşı ağacı olduğunu ve üzerindeki süslerle beraber değerinin 11 milyon doları aştığını’ söyledi. Olbertz, sadece ağacın 10 bin dolara mal olduğunu ve üzerindeki 11 milyon dolarlık mücevher ile toplam değerinin 11.5 milyon dolara ulaştığını sözlerine ekledi. Yetkili ayrıca Guinness rekorlar kitabına girmek için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Emirates Palas Otel’in müdürüne, ‘BAE nüfusunun büyük çoğunluğunun Müslümanlardan oluşması ve ağacın dini hassasiyetlere dokunma ihtimalinin’ sorulması üzerine ‘burası çok liberal bir ülke’ cevabını verdi.

Emirates Palas Otel’in giriş lobisine yerleştirilen ağacın yüksekliği 13 metreyi buluyor. Ağacın üzerine takılan gümüş ve altın renkli süslerin ve küçük beyaz ışıkların yanı sıra ağacın değerini dallara sarılmış kolye, küpe ve diğer mücevherler artırıyor.

Ağaca takılan mücevherleri temin eden Style Gallery sahibi Halife Huri, ağaçta toplam 181 adet mücevher, inci, zümrüt, safir ve değerli taşların bulunduğunu belirtti. Ağaç, yıl sonuna kadar teşhir edilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
11 milyon dolarlık yılbaşı ağacı, Abu Dabi, altın, Birleşik Arap Emirlikleri, elmas, Emirates Palas Otel, Emirates Palas Otel Yılbaşı, inci, safir, Yılbaşı, zümrüt,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları