Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates’ten, Mauritius’a günlük A380 seferi

11 Temmuz, 2013 | 15:55

Emirates'ten, Mauritius’a günlük A380 seferi Emirates, Hint Okyanusu’nun cazibe merkezlerinden biri olan  Mauritius’a Aralık ayından itibaren A380 seferleri düzenleyecek.

Emirates Hava Yolları, 16 Aralık 2013’ten itibaren Dubai’den Mauritius’a günlük Airbus A380 seferi başlatacağını duyurdu.

Yeni günlük seferle ilgili duyuru, havayolu şirketinin Mart 2013’te adanın bağımsızlığının 45’inci yılını kutlamak için bir defaya mahsus olarak gerçekleştirdiği özel A380 uçuşunun ardından yapıldı.

Yeni uçuş, havayolu şirketinin halihazırda Mauritius’a gerçekleştirdiği üç sınıf konfigürasyonundaki Boeing 777-300 seferlerinden birinin yerine geçecek. Bu, Emirates’in First Class, Business Class ve Economy Class olmak üzere günde 153 ilave koltuk ve iki seferle bu ülkeye hizmet vermeye devam edeceği anlamına geliyor.

Antinori: Mauritius çok beğeniliyor

Emirates Uluslararası Satış Başkan Yardımcı Thierry Antinori, “Filomuzun en iyi uçağı A380’i Mart ayında ilk kez bu güzel adaya getirdiğimizde uçağın bu hattaki yolcular tarafından ne kadar beğenildiğini görme fırsatı bulduk. Hint Okyanusu Adaları arasında bir ilk olan bu seferi bu yılın Aralık ayından itibaren günlük olarak gerçekleştirebilecek olmamız bizim için büyük gurur kaynağı. Mauritius’a yönelik tatil trafiğini desteklemek için talebin artmasıyla birlikte sağladığımız bu ekstra kapasite, Dubai merkezimizden kesintisiz bağlantı ile Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da uçuş ağımız genelindeki pek çok destinasyona hizmet verecek” diyor.

Mauritius Turizm ve Gezi Bakanı Michael Sik Yuen ise “Emirates’in Mauritius’a yapacağı A380 seferi, bu destinasyonun görünürlüğünü ve çekiciliğini daha geniş bir kitleye ulaşacak şekilde artıracak. Dubai–Mauritius hattı için planlanan bu yeni sefer ile uçak modelinin A380 olarak değiştirilmesi sadece koltuk kapasitesini artırmakla kalmayıp aynı zamanda Mauritius’un bir destinasyon olarak halihazırda Emirates’in hizmet verdiği yeni ve gelişmekte olan pazarlara da açılmasına ve 2014’te turizmin büyümesine yardımcı olacak” diyor.

2002’den bu yana Mauritius’a haftada üç seferle hizmet veren Emirates, artan talebe bağlı olarak seferlerini Aralık 2012’de günde iki sefere çıkardı. A380 seferinin başlaması, Emirates’in Avrupa’da 33, Orta Doğu’da 17, Hindistan alt kıtasında 16 ve Uzak Doğu Asya’da 15 destinasyon arasındaki başlıca pazarlara daha fazla bağlanabilirlik sağlayacak. Uçuşları Air Mauritius ile kod paylaşımı düzeniyle gerçekleştiren Emirates’in yerel istasyonda 34 çalışanı bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Emirates, Emirates Havayolları, Emirates Havayolu, Emirates Mauritius, Emirates Mauritius seferleri, Emirates Mauritius uçuşu, Emirates seferleri, Emirates Uçuşları, Mauritius, Mauritius tatili, Mauritius uçuşları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları