Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates, kar oranlarını açıkladı

08 Mayıs, 2014 | 13:35

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Emirates Grubu, 2013 yılı kar oranlarını açıkladı. Geçtiğimiz yıl 1,1 milyar dolar kar elde eden Emirates, 6 milyar dolarlık bir meblağ ile de bugüne kadarki en çok iş yatırımını yaptı.

Emirates Havayolları’yla tanınan, ayrıca turizm ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren Emirates SkyCargo, havaalanı yer hizmetleri şirketi dnata, Marhaba havaalanı karşılama servisinin yanısıra çeşitli otel ve resortları da bünyesinde bulunduran BAE merkezli Emirates Grubu, 2013 yılı finansal sonuçlarını açıkladı.

NationalTürk’ün haberine göre, Emirates Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Şeyh Ahmed bin Said el-Maktum, şirketin genel merkez binasında yapılan basın toplantısında, Grubun 26′ncı yılı 2013′te 1,1 milyar dolar kar elde ettiğini, ayrıca 6 milyar dolarlık bir meblağla bugüne kadarki en çok iş yatırımını yaptıklarını söyledi. El Maktum, 6 milyar dolarlık yatırımla, Grubun kendi rekorunu kırdığını vurguladı.

Emirates Havayolları’nın, Airshow fuarında 99 milyar dolara 16 adet A380s ve 8 adet 777s modeli uçak aldığını hatırlatan Maktum, Dubai’nin yeni havalimanı DWC’de bu yıl itibariyle operasyona başladıklarını, uçuş ve hizmetlerin sorunsuz olarak devam ettiğini belirtti.

Açıklanan yıllık değerlendirme raporuna göre 2013 yılında Emirates Havayolları yüzde 13 artışla 887 milyon dolar, dnata ise yüzde 14 artışla 2,1 milyar dolar kar elde etti. Grubun 2013 yılında yüzde 13 artışla 24 milyar dolar gelir, yüzde 32 artışla 1,1 milyar dolar kar elde ettiği belirtilen raporda, Grubun nakit varlığının da yüzde 30 düşüşle 5,2 milyar dolara gerilediği bilgisine yer verildi.

Rapora göre, 2013 yılında çalışan sayısını da yüzde 11 arttıran Grubun, 75 bin çalışanının 52 bini Emirates Havayolları’nda, 23 bini ise kargo, seyahat ve katering gibi havaalanı yer hizmetleri veren dnata’da bulunuyor. Raporda yer alan verilere göre, geçtiğimiz yıl uçuş noktalarına Abuja, Brüksel, Şikago, Kano ve Oslo’yu da ekleyen, 20 yeni uçağı hizmete alan Emirates Havayolları’nın tanıdığı yolcu sayısı ve doluluk oranları da yükseldi.

Raporun ardından soruları yanıtlayan Maktum, Emirates Havayolları’nın yolculara en iyi hizmeti sunmayı amaçladığı için bu kadar çok sayıda kişi tarafından beğenilerek tercih edildiğini söyledi. Dubai yönetimiyle iyi ilişkilerinin de devam ettiğini kaydeden Maktum, Dubai Borsası’nda istedikleri ivmeyi yakaladıklarını ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BAE, Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai Emirates Havayolları, Emirates, Emirates ceo, Emirates Dubai, Emirates Grubu, Emirates Grubu kar oranarı, Emirates haberleri, Emirates Hava Yolları, Emirates Havayolları, Emirates Havayolları 2014, Emirates Havayolları kar oranları, i Emirates Grubu, i Emirates Grubu kar, Şeyh Ahmed bin Said El Maktum,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları