Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates, kapasitede dünyanın üçüncü büyük havayolu

05 Mart, 2011 | 12:43

Emirates, kapasitede dünyanın üçüncü büyük havayolu

Dubai merkezli Emirates Havayolları’nın ABD’li United Havayolu’nu geçerek yine ABD’li Delta ve American Havayolları’nın ardından toplam 144 adet uçak ile kapasitede dünyada üçüncü sırada geldiği bildirildi.

Innovata tarafından yayınlanan rapora göre Emirates, Mart ayında bir önceki yıla kıyasla yüze 9.9’luk artış ile 16.9 milyar kullanılabilir koltuk kilometresi (Available Seat Kilometres – ASKs) sunacak. ABD’li United ise yüzde 0.6’lık düşüşle 16 milyar civarında ASK sunacak.

Bunun yanı sıra Delta Havayolları 28.4 milyar, American Havayolları ise 21.8 milyar ASK kaydedecek. En büyük kapasite sıralamasında beşinci yine ABD’li Southwest Havayolları oldu.

Emirates’in filosunda halen 15 adet dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus 380 bulunuyor. 75 adet Airbus 380 siparişi ise yakın zamanda teslim edilmeyi bekliyor. Emirates’in ABD merkezli Boeing’den aldığı dört adet B777-300 ER uçağı bulunurken 49 adet daha aynı uçaktan siparişi bulunuyor.

Raporda Türk Hava Yolları’nın da kapasitesinin yüzde 21.9 artış gösterdiği ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Emirates, Emirates Havayolları, Emirates havayolları kapasite, Emirates Uçuşları, THY, Turizm, Turizm Emirates,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları