Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates Havayolları ‘nda AeroMobile yaygınlaşıyor / Turizm Haberleri

22 Şubat, 2011 | 17:56

Emirates Havayolları ‘nda AeroMobile yaygınlaşıyor / Turizm Haberleri

Emirates Havayolları’na bağlı hizmet veren uçaklarda cep telefonu ile konuşan yolcu sayısının son bir yıl içerisinde 5 milyon kişiye yaklaştığı belirtildi.

Dubai merkezli havayolu şirketi Emirates, 85 ülkeye sefer gerçekleştiren 85 uçağı AeroMobile sistemi ile donattı. Ayrıca her ay ortalama iki uçağına bu sistemi yerleştiriyor.

AeroMobile sistemi sayesinde yolcular, yerde olduğu gibi uçaktayken de arama yapıp, çağrı ve mesaj alışveriş imkanı buluyor. Havayolu şirketi, geçtiğimiz yıl uçuş sırasında cep telefonuyla kısa mesaj gönderip ya da alan yolcu sayısında yüzde 42, cep telefonu ile konuşma yapan sayısında yüzde 11’lik artış gözlemledi. Geçen yılki seferlerde yolcuların yüzde 65’i uçuş esnasında cep telefonlarını açık tuttu.

Bir sefer sırasında aynı anda en fazla açık bırakılan cep telefonu sayısı ise 227’ye ulaştı. Emirates yakın gelecekte uçaklarında GPRS veri kullanımını da mümkün kılacak sistemler yerleştireceğini duyurdu.Bu sayede Blackberry gibi telefonların da seferler sırasında kullanılmasına olanak sağlanacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AeroMobile, AeroMobile Cep telefonu, cep telefonu, Emirates, Emirates Havayolları, Emirates havayolları telefon, Emirates Havayolları Uçak, Emirates telefon görüşmesi, Emirates uçak, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları