Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates Havayolları’nın kâr oranı artıyor

04 Aralık, 2010 | 14:37

Emirates Havayolları’nın kâr oranı 2010 yılının ilk döneminde yüzde 351 oranında artış kaydederek, 662 milyon euroya ulaştı.

Dubai hükümetine ait olan Emirates Havayolları,1985 yılında kuruldu ve hızla büyüdü. Yaş ortalaması beş olan 151 uçağa sahip olan şirket, yakın dönemde, 78’i Airbus A380 olmak üzere, 202 yeni uçağa sahip olacak.

Emirates Havayolları CEO’su Tim Clark, “Rakiplerimiz korkudan hareket edemez hale geldiler. Biz yeni uçaklara yatırım yaptık, yeni hatlar açtık, hizmet kalitemizi artırdık” dedi.

Dünyanın en büyük havayolu şirketi olmayı hedefleyen Emirates CEO’su Tim Clark, ilk başlarda sadece Hindistan, Pakistan ve Maldivler gibi yakın mesafe uçuşlara odaklanmayı düşündüğünü, fakat daha sonra bu kararını değiştirdiğini ifade ediyor. Clark, şu yorumlarda bulunuyor: “Asya’nın uyanması, güney Amerika ve Afrika’nın yükselmesiyle birlikte, dünyanın çekim merkezi değişti. Transatlantik eksen çoktan aşıldı. Biz yeni İpek Yolu’nun tam merkezindeyiz. Avrupalılar bunu farketmedi.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Emirates Havayolları, Emirates Havayolları Maldivler, Emirates HAvayolları Uçakları, Emirates Tim Clark, Emirates Uçakları, Emirates Uçuşları, Tim Clark,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları