Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates Erbil uçuşlarına yeniden başladı

17 Kasım, 2014 | 11:44

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ulusal hava yolu şirketi Emirates, bir süre ara verdiği Erbil uçuşlarına, 16 Kasım 2014 itibariyle yeniden başladı.

Haftada iki kez düzenlenecek Erbil uçuşları A330-200 uçaklarıyla devam ediyor. Emirates, 4 Aralık 2014 tarihinden itibaren ise uçuşlarını haftada dörde yükseltecek.

Konuyla ilgili Emirates Ticari Operasyonlar Departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Şeyh Majid Al Mualla, “Irak’taki durumu yakından izliyoruz. Tüm operasyon faktörlerini kapsamlı bir şekilde gözden geçirdikten sonra Erbil’de uçuş hizmetimize devam etme kararı aldık. Yeniden başlayan hizmet özellikle Körfez Ülkeleri’ne, ABD ve Avrupa’daki noktalara bağlanan yolcular için yararlı olacaktır” dedi.

Emirates, geçtiğimiz aylarda Irak hava sahasını kullanmayacağını açıklamıştı. Kararına gerekçe olarak ise militan grupların füze saldırıları düzenlemeleri riskinin artması gösterilmişti.

BBC’ye konuşan Emirates Sözcüsü, Malezya Hava Yolları’na ait MH17 sefer sayılı yolcu uçağının Ukrayna’nın doğusunda düşürülmesi sonrası böyle bir karar aldıklarını belirtmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai Emirates Havayolları, Emirates, Emirates erbil, Emirates IRAK, Emirates ırak erbil, Emirates uçak bileti, Erbil, Erbil ırak, Erbil ırak uçak seferleri, Erbil uçak seferleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları