Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates Chicago ile ABD ağına dokuzuncu durağını ekliyor

03 Mart, 2014 | 15:44

Emirates , 5 Ağustos 2014 tarihinden itibaren GE90 motorlara sahip Boeing 777-200LR ile Chicago’nun O’Hare Uluslararası Havalimanı’na uçuş düzenleyecek.

Emirates’in yeni Chicago uçuşu, yolcuların Orta Doğu, Afrika, Hindistan ve Uzak Doğu ile bağlantıya geçebileceğ uygun bir zamanda varıyor. Chicago, bu yıl 10 Mart’ta Boston Massachusetts’e uçuşların başlatılmasından kısa bir süre sonra Emirates’in ABD’deki dokuzuncu durağı olacak.

Emirates’in yeni Chicago uçuşu; sekiz özel firs class süit, 42 business ve 216 ekonomi sınıfı koltuğuyla hizmet veriyor. Birçok dile hakim ve 120 farklı ulustan gelen uçuş ekibinin bulunduğu uçuşta Emirates misafirleri; lezzetli ve kaliteli yemeklerin yanı sıra bin 600 kanal, TV programı, müzik ve podcast sunan ödüllü ice Digital Widescreen uçuş eğlence sisteminin keyfini çıkarabilir.

Yeni rota ile ilgili olarak konuşan Emirates Havayolları Başkanı Tim Clark, “Chicago, Emirates’in Birleşik Devletler içerisinde hizmet sağlamayı dört gözle beklediği noktalardan biriydi. Dubai gibi Chicago da bölgesinde ekonomik bir motor görevi gören, muhteşem kültürel çeşitliliği ile önemli bir küresel ticaret ve ulaşım merkezi. Bu iki muhteşem şehir arasında kesintisiz bir ticaret köprüsü kuracağız. Bununla birlikte, Dubai merkezimiz üzerinden, Chicago bölgesindeki yolcuları ve nakliyecileri altı kıtaya yayılan 125 ulaşım noktamızın oluşturduğu uluslararası ağla etkin bir şekilde birleştirme şansını elde ettiğimiz için son derece mutluyuz. Bu, her iki şehir için hem ticaret ve turizmde yeni istihdam olanakları hem de daha rekabetçi seçeneklerden fayda sağlayacak tüketiciler açısından iyi bir haber” dedi.

Emirates, şu anda filosunda bulundurduğu 122 yolcu ve 10 kargo Boeing 777 ile dünyada en fazla Boeing 777 hava aracına sahip şirket. Emirates, 2013’ün Kasım ayında 76 milyar dolar değerinde 150 adet siparişi ile Boeing’in yeni üretilecek olan 777X hava aracı için ticari havacılık tarihindeki en büyük tek siparişi verdi.

Yolcu taşımanın yanında, Dubai ve Chicago arasındaki ticaret fırsatlarını daha da artırabilmek için uçak 17 ton kargo taşıyabilen Emirates şu anda, Chicago’ya özel haftada iki gün olmak üzere uçuş gerçekleştiriyor. Bu uçuşla 2013 yılında Chicago’dan 7.400 ton kargo, Chicago’ya ise 4.200 ton kargo taşındı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, Boston Massachusetts, Chicago, Chicago Amerika, Chicago Emirates uçuşları, Chicago uçuşları, Dubai, Dubai Emirates, Dubai Turu, Dubai uçakları, Emirates, Emirates Amerika, Emirates bilet, Emirates Hava Yolları, Hindistan, Orta Doğu, Uzak Doğu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları