Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates’in 30’uncu A380 noktası Frankfurt

09 Eylül, 2014 | 11:25

Emirates, hızla büyüyen A380 uçuş ağına Frankfurt’u da ekleyerek, 30 destinasyona A380 ile uçmaya başladı.

Emirates’in Başkan Yardımcısı ve Ticari Kurul Başkanı Thierry Antinori, “Avrupa’da yer alan merkezi uçuş noktalarına A380 uçaklarımızla hizmet sağlamaktan gurur duyuyoruz. Almanya’nın finansal başkenti bizim için büyük önem taşıyor. Emirates A380’leriyle seyahati yeniden tanımladı. First class ve business class yolcularımıza sunduğumuz A380 uçak içi barı 35 bin fitte yolcuların keyifle zaman geçirdikleri bir yere dönüştü. Havaalanlarında ise yolcularımız First Class dinlenme salonlarımıza erişim sağlayabiliyor ve ayrıca şoförlü araç hizmetimizden de yararlanabiliyorlar. A380 uçaklarımızda yer alan 14 first class süit ile seçkin yolcularımıza dinlenmek için aradıkları zaman ve ortamı lüks ayrıntılarla birlikte sunuyoruz. Tüm sınıflarda seyahat eden yolcularımız wi-fi hizmetimizden yararlanabiliyor ve bin 800’den fazla kanal seçeneğiyle ödüllü uçak içi eğlence sistemimiz ice’ın keyfini çıkartabiliyorlar” dedi.

Fraport AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Stefan Schulte, Frankfurt Havaalanı’ nın Airbus 380 için gerekli donanımlara sahip ilk havaalanlarından biri olduğunu belirterek, “Emirates’in Frankfurt’tan günlük üç uçuşundan birini A380’e yükseltmesi Frankfurt Havaalanı için önemli bir kilometre taşıdır. Geniş gövdeli uçakların havaalanımızda hizmet vermesi uluslararası hava trafiği merkezi olarak gücümüzü daha da artırıyor. Uzun süredir devam eden ortaklığımız için Emirates’e teşekkür ediyoruz” dedi.

ALMANYA TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Emirates’in genişleyen A380 ağında, Frankfurt’tan Mauritius, Bombay, Bangkok, Pekin, Şangay ve Sydney gibi noktalara gitmek isteyen yolcular, Dubai aktarmalı olarak muazzam Emirates A380 deneyimini yaşama olanağına sahipler.

Frankfurt’tan Dubai’ye uçacak olan 519 koltuk kapasiteli A380 First Class’ta 14 Özel Süit, Business Class’ta 76 düz yatak olabilen ve ekonomi sınıfında 429 koltuk ile hizmet sunuyor. EK45 uçuşu Dubai’den sabah 08:25’te kalkıp Frankfurt Havaalanı’na 13:15’te iniş yapıyor. Dönüş uçuşu EK46 Frankfurt’tan 15:20’de kalkıp Dubai Uluslararası Havaalanı’nda yer alan Emirates A380 uçakları için özel olarak inşa edilen ilk tesis Concourse A’ya saat 23:35’te varıyor.

Emirates ile seyahat eden yolcular Economy Class’ ta 30 kg, Business Class’ta 40 kg ve First Class’ta 50 kg’lik cömert bagaj haklarından yararlanabiliyor. Uçuş mil programı üyeleri ve premium class yolcular, Emirates’in 36 dinlenme salonundan oluşan küresel ağının Dubai ve Frankfurt’taki bulunan özel Emirates Lounge’lardan faydalanabilir.

Emirates’in A380’lerinin tamamı Hamburg’da yer alan Airbus tesisinde üretilip teslim ediliyor.

A380’in en büyük müşterisi Emirates

Filosunda 51 adet A380’e sahip olan Emirates şu anda Airbus süper jumbo jet uçaklar ile faaliyet gösteren en büyük havayolu şirketi konumunda. 2008’den beri dünyanın dört bir yanına A380 ile 28 milyondan fazla yolcu taşıyan Emirates aynı zamanda Almanya’da doğrudan 12.000 kişilik istihdam oluşturması beklenen A380 programının bir parçası olarak 89 adet yeni A380’in teslim edilmesini bekliyor.

Alman Havacılık sektörü uçağın motorları, kanatları, uçak içi eğlence sistemi ice, aydınlatma ve uçakta yer alan duş ve spa’nın üretimine katkıda bulunuyor. Hava Taşımacılığı ve Hava Alanı Araştırma Enstitüsü (DLR) tarafından yapılan çalışmaya göre Emirates, her yıl söz konusu bileşenlerin çalıştırılması ve bakımı için 200 milyon Avro’yu aşan bir rakam ödüyor. Emirates aynı zamanda mutfak, uçağın döşemeleri, boyası ve yer bakım ekipmanları gibi uçakla ilgili milyonlarca Avro değerindeki ürün ve hizmetler için küçük ve orta ölçekli Alman tedarikçiler ile çalışıyor.

Barselona, Londra Gatwick, Zürih, Kuveyt, Bombay ve Frankfurt’a 2014 yılı içinde A380 seferleri başlatan Emirates, 1 Ekim’de Dallas, 1 Aralık’ta San Francisco ve 3 Aralık’ta ise Houston’a A380 seferlerine başlayacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Bombay, Emirates, Emirates A380, Emirates almanya, Emirates Dubai, Emirates frankfurt, Emirates Havayolları, Emirates uçak bileti, Frankfurt, Frankfurt almanya, Frankfurt emirates, Frankfurt turu, Frankfurt uçak bileti, Mauritius, Pekin, Şangay,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları