Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates A380’i Bombay’ı selamlıyor

21 Ağustos, 2014 | 12:53

Emirates Havayolları, Dubai ile Hindistan’ı birbirine bağlayan ilk A380 seferini başlattı.

Bombay’a günlük seferlerle Hindistan’a ilk tarifeli Airbus 380 seferinin başlaması üzerine Emirates Batı Asya ve Hint Okyanusu Ticari Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ahmed Khoory, “1985 yılında kurulduğumuzda Bombay uçtuğumuz ilk noktalardan biriydi. Geçtiğimiz 29 sene içinde Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında 42 milyon yolcu taşıdık. Sürekli artan talebe göre Bombay hattımıza 29’uncu A380 seferimizi ekledik. Bundan böyle Bombay hattında uçacak yolcularımız dört tarifeli seferimize ek olarak A380 uçaklarımızın kabinlerinde lüksün ve olağanüstü hizmetin tadını çıkarabilirler” dedi.

Filosunda yer alan 225 geniş gövdeli uçak arasında 50 adet A380 bulunduran Emirates, 90 adet siparişiyle dünyanın en büyük A380 operatörü. Bombay hattında Emirates A380 uçakları 14 first class süit, 76 tamamen yatağa dönüşebilen business class koltuk ve ekonomi class’daki dört ayrı bölümde 399 ekonomi sınıfı koltuk ile hizmet sunuyor.

Koltukların tümünde, dünyanın dört bir yanından 18 milyon yolcunun katıldığı, önemli havayolu değerlendirme programı Skytrax tarafından 10. kez üst üste en iyi uçak içi eğlence sistemi seçilen ice bulunuyor. Dijital geniş ekran ice’ta, yolculara vizyon filmler, televizyon programları bulunuyor ayrıca uluslararası müzik koleksiyonlarının yer aldığı 1800 kanal bulunuyor. Emirates yolcularına eğlencenin yanı sıra kablosuz internet bağlantısı da sunuyor.

Tüm kabinlerde Emirates yolcuları, menüde yeni yer alan ve çok uluslu kabin ekibi tarafından sunulan yöresel Hint yemeklerini de tadabilirler.

Emirates A380 uçaklarında yolcuların yenilenmiş bir şekilde gidecekleri yere varabilmeleri için first class yolcularına özel 40.000 feet üzerinde duş ve spa hizmeti bulunuyor. Ayrıca first ve business class yolcularının özenle seçilmiş soğuk ve sıcak içeceklerini yudumlarken sosyalleşebilecekleri uçak içi dinlenme salonu da bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubai, Emirates, Emirates A380, Emirates A380 dubai, Emirates A380 hindistan, Emirates A380 uçakları, Emirates Dubai, Emirates haberleri, Emirates Havayolları, Emirates Hindistan, Hindistan, Hindistan turu, Hindistan uçak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları