Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emirates Havayolları Rio ve Buenos Aires uçuşlarını başlatıyor

27 Aralık, 2011 | 16:31

Emirates Havayolları Rio ve Buenos Aires uçuşlarını başlatıyor / Turizm Haberleri

Uluslararası ağını genişletmeye devam eden Emirates,Rio de Jenario-Buenos Aires seferlerini başlatmaya hazırlanıyor. Emirates Havayolları Rio ve Buenos Aires uçuşlarına  2012’de başlayacak.

Emirates’in Dubai-Rio de Janeiro-Buenos Aires seferleri, 8 adet First Class Özel Süit, Business Class’ta 42 adet tamamen yatırılabilir koltuk ve 304 adet Ekonomi Class koltuğuyla Boeing 777-300ER uçaklarıyla gerçekleştirilecek.

Emirates, Rio de Janeiro-Buenos Aires seferleriyle birlikte Arjantin’deki müşterilerine, Arjantin’in tüm ihracat hacminin yüzde dokuzundan fazlasını oluşturan Çin de dahil olmak üzere Orta ve Uzak Doğu ülkelerine hızlı ve rahat şekilde ulaşma imkanı sunacak. Bu yeni sefer, aynı zamanda Asyalı sermaye yatırımcılarının Arjantin’in madencilik, petrol ve gaz üretimi ve tekstil gibi sektörlere giderek artan ilgisini de artıracak. Ayrıca Emirates’in Rio de Janeiro bağlantılı Buenos Aires seferi ile Güney Amerika’daki müşteriler bu iki şehir arasında konforlu ve hızlı bir şekilde seyahat etme imkanı bulacak.

3 Ocak 2012 tarihinden itibaren her gün Dubai-Rio de Jenario-Buenos Aires seferlerini gerçekleştirecek olan Emirates, Buenos Aires ofisini, aralarında Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner’in de bulunduğu 800 konuğun katılımıyla gerçekleşen bir törenle hizmete açtı. First Class Özel Süitin bir kopyasının sergilendiği etkinlikte, konuklar Emirates’in en iyi uçaklarından olan A380’in özelliklerini de keşfetme fırsatı buldu.

Emirates Uluslararası Satış Başkan Yardımcısı Thierry Antinori, Güney Amerika’daki yeni destinasyonun Emirates’in uluslararası ağını genişletme hedefinin önemli bir ayağı olduğunu belirterek Emirates’in 100’den fazla şehre yayılan ağına dahil olan Buenos Aires’in Uzak Doğu’dan Körfez bölgesindeki önemli pazarlara kadar dünyanın pek çok noktasına yeni bir köprü olacağını söyledi. Antinori, “Emirates, Buenos Aires’e yeni kitleler kazandırarak ve dünyanın en uzak noktalarından ziyaretçileri çekerek Arjantin’de yeni ticaret ve yatırım olanakları yaratmanın yanı sıra ülkenin 4.9 milyar dolarlık turizm sektörünü destekleme konusunda da önemli bir rol oynayacak” dedi.

Açılış töreninin ardından düzenlenen basın toplantısında söz alan Arap-Arjantin Ticaret Odası Direktörü Walid Al Kaddour, “Emirates’in yeni Buenos Aires seferi, son yıllarda Birleşik Arap Emirlikleri ile Arjantin arasında gelişen ticaret bağlarını hızlandıracak. Küresel ekonomideki sıkıntılı döneme rağmen, Arjantin’in BAE’ye ihraç ettiği malların değeri 2006’dan bu yana yüzde 40’ın üzerinde artış göstererek 2010’da toplam 270 milyon dolara ulaştı. İki ülke arasında doğrudan kurulacak hava bağlantısıyla bu büyümenin devam edeceğini umuyoruz” şeklinde konuştu.

Dünya Ticari Operasyonlar Bölümü Başkan Yardımcısı Richard Vaughan ise Arjantin’in her yıl dünyadaki diğer tüm ülkelerden fazla turist çektiğini belirterek, “Artık Rio’dan ve diğer yerlerden gelen müşterilerin Buenos Aires’i ziyaret etmek için bir sebepleri daha var. Uçağa bindikleri andan itibaren iş veya eğlence amaçlı seyahatlerinden keyif almalarını sağlayacak üstün bir uçuş konforuna sahip olacaklar” dedi.

Rio de Janeiro ve Buenos Aires, Emirates’in 116. ve 117. küresel destinasyonları olacak. Aynı zamanda bu destinasyonlar Emirates’in Güney Amerika ağına eklenen ikinci ve üçüncü noktalar.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Buenos Aires, Buenos Aires uçuşları, Buenos Aires uçuşu, Emirates, Emirates Havayolları, Emirates Havayolları Rio, Emirates Havayolları Rio uçuşları, Rio De Janeiro, Rio de Janeiro şehri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları