Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emek Sineması’nda sanatçılara saldırı

08 Nisan, 2013 | 10:57

Emek Sineması’nda sanatçılara saldırı Emek Sineması’nın yıkılmasını protesto etmek isteyen ve aralarında sanatçıların da olduğu gruba biber gazlı saldırı…

Emek Sineması’nın yıkılmasını protesto eden gruba polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Emek Sineması’nın sokağına girmek isteyen göstericilere polis 3 kez uyarı yaptıktan sonra sert bir şekilde müdahale etti.

Polisin, “Yaptığınız eylem yasa dışıdır. Dağılmadığınız takdirde gereken müdahalede bulunulacaktır” anonsundan sonra müdahale de yapıldı.

Turistler de vardı

Müdahalede bulunulan eylemcilerin arasında turistler de vardı. İstiklal Caddesi’nde bulunan Demirören AVM’nin kapısı kapatıldı.

Yönetmen Erden Kıral fenalaşırken sinema eleştirmeni Atilla Dorsay’ın biber gazından etkilendiği öğrenildi. Ece Dorsay, babası Atilla Dorsay ve annesinin gazdan etkilendiğini, annesi ile babasının bir mağazaya sığındığını belirtti.

Dün polisin sıktığı gazdan etkilenen sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, bugün Sabah Gazetesi’ndeki köşesinde ”Emek yoksa ben de yokum” diyerek veda yazısını yazdı ve mesleği bıraktığını açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atilla Dorsay, Demirören AVM, Demirören Emek Sineması, Emek Sineması, Emek Sineması biber gazı, Emek Sineması müdahale, Emek Sineması olaylar, Emek Sineması olayları, Emek Sineması protesto, Emek Sinemasına biber gazı, Erden Kıral,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları