Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Emek Sineması’nda sanatçılara saldırı

08 Nisan, 2013 | 10:57

Emek Sineması’nda sanatçılara saldırı Emek Sineması’nın yıkılmasını protesto etmek isteyen ve aralarında sanatçıların da olduğu gruba biber gazlı saldırı…

Emek Sineması’nın yıkılmasını protesto eden gruba polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Emek Sineması’nın sokağına girmek isteyen göstericilere polis 3 kez uyarı yaptıktan sonra sert bir şekilde müdahale etti.

Polisin, “Yaptığınız eylem yasa dışıdır. Dağılmadığınız takdirde gereken müdahalede bulunulacaktır” anonsundan sonra müdahale de yapıldı.

Turistler de vardı

Müdahalede bulunulan eylemcilerin arasında turistler de vardı. İstiklal Caddesi’nde bulunan Demirören AVM’nin kapısı kapatıldı.

Yönetmen Erden Kıral fenalaşırken sinema eleştirmeni Atilla Dorsay’ın biber gazından etkilendiği öğrenildi. Ece Dorsay, babası Atilla Dorsay ve annesinin gazdan etkilendiğini, annesi ile babasının bir mağazaya sığındığını belirtti.

Dün polisin sıktığı gazdan etkilenen sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, bugün Sabah Gazetesi’ndeki köşesinde ”Emek yoksa ben de yokum” diyerek veda yazısını yazdı ve mesleği bıraktığını açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atilla Dorsay, Demirören AVM, Demirören Emek Sineması, Emek Sineması, Emek Sineması biber gazı, Emek Sineması müdahale, Emek Sineması olaylar, Emek Sineması olayları, Emek Sineması protesto, Emek Sinemasına biber gazı, Erden Kıral,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları