Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Elon Musk, SpaceX projesinde Ay’a gidecek ilk uzay turistini açıkladı!

18 Eylül, 2018 | 10:24

Elon Musk, SpaceX projesinde Ay'a gidecek ilk uzay turistini açıkladı!

Elon Musk, SpaceX projesinde Ay’a gidecek ilk uzay turistini açıkladı. Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın tarafından planlanan SpaceX projesi kapsamında Ay’a seyahat edecek ilk turist Japonya vatandaşı Yusaku Maezawa oldu.

Ünlü iş insanı ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk’ın tarafından planlanan SpaceX projesi kapsamında Ay’a seyahat edecek ilk turist Japonya vatandaşı Yusaku Maezawa oldu.

Elon Musk, SpaceX projesinde Ay’a gidecek ilk uzay turistini açıkladı!

Son dönemde adı bazı skandal haberlere karışan Elon Musk, dün tarihi bir açıklama yaptı. Para karşılığı insanları uzayda gezdirerek onları birer “uzay turisti” yapacak Musk, ilk yolcunun ismini açıkladı.

Musk’ın açıkladığı ilk uzay turisti Japonya vatandaşı Yusaku Maezawa. Japonya’nın en zengin 14. insanı olan Maewzawa’nın 4 milyar dolarlık bir serveti bulunuyor. Zozotown isimli şirketi kuran 42 yaşındaki Maewzawa böylelikle Musk’ın şirketi SpaceX’teki ilk uzay turist olacak.

Maezawa’nın uzay yolculuğunun 6 gün sürmesi bekleniyor

Düzenlenen etkinlikte söz alan Maezawa, “Ay’a uçmak benim en büyük hayalimdi. Bence bu proje çok anlamlı. Maezawa, mekikte sadece bir koltuk almadığını mekiğin tamamını aldığını belirtirken, kendisine eşlik etmesi için bazı sanatçılara da çağrıda bulundu.

2023’te gerçekleşmesi planlanan uçuşta, mekik Dünya’dan çıktıktan sonra Ay’ın etrafında bir tur atacak ve daha sonra Dünya’ya geri dönecek. Maezawa’nın uzay yolculuğunun 6 gün sürmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ay'a gidecek ilk uzay turisti, Elon Musk, Japon milyarder, SpaceX projesi, Tesla, uzay turisti, Yusaku Maezawa,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları